• 21 lipca 2024

Jest to idealny czas, aby przenieść się na zewnątrz z kilkoma łatwymi w utrzymaniu roślinami. Zebraliśmy kilka najlepszych roślin indoor, które mają prawdziwą moxie, wymagają minimalnego podlewania i mają elastyczne preferencje oświetleniowe.

Większość z tych roślin można kupić za około $20 do $40 online od sprzedawców takich jak Walmart, Amazonka, The Sill, Home Depot, Horti, Plants.com i Bloomscape. A jeśli masz zwierzęta domowe, zalecamy podwójne sprawdzenie, czy rośliny te są bezpieczne dla swojego gatunku.

1. Aloe vera

Rośliny aloesu występują w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu łatwo jest kupić coś ciekawego do swojej przestrzeni. Jest soczysty z południowo-zachodnimi wibracjami i ponadczasowym wyglądem. Aloes preferuje jasne światło pośrednie i potrzebuje niewielkiej ilości wody. Będziesz chciał, aby gleba była umiarkowanie sucha pomiędzy podlewaniem. Możesz również zbierać sok do domowych środków leczniczych i pielęgnacji skóry, ale nie usuwaj więcej niż jednej trzeciej rośliny, jeśli chcesz utrzymać ją przy życiu.

2. Kaktus

Istnieje wiele różnych odmian kaktusów i wszystkie one są dość wytrzymałe. Kaktus preferuje ciepłe i słoneczne pomieszczenia, ale jest wystarczająco mało konserwatywny, aby przetrwać w większości miejsc. Potrzebują tak mało wody, że najłatwiejszym sposobem na ich zabicie jest nadmierne podlewanie. Kaktus jest prostym sposobem na przyprawienie trochę przestrzeni i jest idealnym kłującym zwierzęciem.

3. Żelazownia

Te rośliny są tak niezniszczalne jak ich imiennik. Roślina żeliwna może rosnąć w szerokim zakresie temperatur i preferuje niższe światło. Można nawet zostawić ją w ciemnym kącie, aby dodać jej zieleni przez cały rok. Liście są grube i głęboko zielone, a roślina jest ogólnie bujna. Żelazna roślina rośnie naprawdę powoli, więc powinieneś kupić ją w pożądanym rozmiarze. Jest ona zazwyczaj większa niż przeciętna roślina blatowa i najlepiej nadaje się na tropikalny akcent do salonu lub sypialni.

4. Hoya

Rośliny soi mają wyjątkową cebulkowatość na liściach. Te sukulenty nazywane są również roślinami woskowymi ze względu na ich lśniący wygląd. Rośliny te szybko rosną, a ich liście będą ciągnąć się lub wspinać do czterech stóp długości. Można je sadzić w wiszącym koszu lub trenować, aby wyrosły na kratę. Rośliny soi od czasu do czasu zakwitną pachnącymi kwiatami w małych kępkach, zwłaszcza jeśli trzymasz je w jaśniejszym świetle. Potrzebują one niewiele wody, a ty będziesz chciał pozwolić, aby ziemia wyschła między podlewaniem.

5. Jade

Roślina jadeitowa może przetrwać tygodnie do miesiąca bez wody, ponieważ przechowuje wodę w łodygach i liściach (typowe dla sukulentów). Roślina jadeitowa w zasadzie hibernuje, jeśli nie otrzyma wystarczającej ilości wody, a następnie nawadnia się i rośnie po ponownym podlaniu. Ma grubą łodygę, a owalne liście rosną w krzewiastym gronie. Wolą jasne światło słoneczne i przed podlewaniem należy pozwolić glebie całkowicie wyschnąć. Mogą żyć naprawdę długo i często są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

6. Liść sercowy Philodendrona

Jak sama nazwa wskazuje, roślina ta ma liście w kształcie serca i długie wrzecionowate łodygi. Jest to trwała i adaptacyjna roślina, która może dodać romantycznego charakteru waszemu domowi. Preferuje światło pośrednie lub jaskrawy cień i może rosnąć lub rozwijać się do ośmiu stóp - idealne do obłożenia regału lub komody. Liść sercowy filodendrona jest również łatwy do rozmnażania, więc możesz podarować go przyjaciołom jako przystawkę. Roślina ta jest super słodka, ale trochę niebezpieczna, ponieważ w przypadku spożycia jest trująca dla zwierząt i ludzi.

7. Gumownia

Gumowa roślina, czyli gumowe drzewo, jest ciemnozieloną i nowocześnie wyglądającą rośliną. Ma błyszczący wygląd i może uzupełniać więcej przemysłowych i ciemnych kolorów. Jeśli nie ścina się dłuższych pędów, może wyrosnąć na prawdziwe drzewo. Roślina gumowa preferuje średnie i jasne światło (ale nie bezpośrednie światło słoneczne) oraz ograniczone podlewanie. Jeśli liście wyglądają na opadłe, może potrzebować więcej wody. Jeśli liście staną się żółte lub brązowe, roślina zostanie nadmiernie nawodniona.

8. Wężownia

Sukulent wężowe mają wyjątkowo wysokie i proste łodygi, które stanowią ciekawy punkt centralny. Są one niezwykle łatwe w pielęgnacji, z pewnością przetrwają Twoje dwutygodniowe wakacje i prawdopodobnie wolisz o nich zapomnieć. Nie musisz się też martwić o przesadzanie, aby dostosować się do wzrostu i utrzymać go w niższym świetle. Ta odporna roślina jest również znana jako oczyszczacz powietrza.

9. Roślina pająkowata

Rośliny Spider są wesołe, jasne i mają przykuwający uwagę kształt. Liście są sprężyste, długie i cienkie, łukowato wygięte. Gdy roślina wyrośnie na dość dużą skalę, na jej końcach zaczynają wyrastać małe pajączki, które można odciąć i wykorzystać do wyhodowania nowej rośliny (przypominają małe pajączki, stąd nazwa). Można je sadzić w doniczkach lub w wiszącym koszu. Pająki preferują pośrednie światło słoneczne i chłodniejsze temperatury. Ta roślina jest również znana ze swoich zdolności oczyszczania powietrza.

Dowiedz się także kiedy przesadzać rośliny doniczkowe. Więcej na https://ladnydom.pl/ >>

Top