• 19 kwietnia 2024

Nikt nie będzie cię winił, jeśli będziesz trochę roztrzęsiony wysłaniem dzieciaka do college'u. Postaraj się jednak nie denerwować zbytnio tą nowo powstającą dynamiką rodzic/dziecko. Studia nie oznaczają, że stracisz dziecko, tak bardzo jak on lub ona będzie zdobywać wiele nowych rzeczy - a ty prawdopodobnie będziesz płacić rachunek.

Podczas back-to-school czas, sprzedawcy detaliczni zrobić mięty sprzedaży zapasów pokój akademik dla świeżo upieczonych studentów i ich rodziców. Wiele przedmiotów jest wypróbowanych i prawdziwych potrzeb, ale wiele innych jest zbędnych. W rzeczywistości, mogę praktycznie zagwarantować, że dziecko będzie ciągnąć tonę rzeczy do domu w czasie przerwy zimowej, aby zwolnić trochę miejsca w jego pokoju. Tak więc, zanim pójdziesz spakować lampy lawowe i dziesiątki wypchanych zwierząt, poświęć minutę, aby przejrzeć tę poręczną listę 10 rzeczy, które pokój w akademiku twojego dziecka po prostu nie potrzebują.

Deska do prasowania

Nie oszukuj się. Żaden szanujący się dzieciak z college'u nie prasuje ubrań. A kto może ich winić? To gigantyczny, niewdzięczny ból pracy, która zostaje zrujnowana w chwili, gdy stajesz się najmniejszym łomotem. Jestem matką dwojga dzieci i wciąż robię wszystko, co w mojej mocy, by za wszelką cenę uniknąć prasowania (uwielbiam tę opcję renowacji na suszarce do ubrań).

Zamiast zaopatrywać dziecko w nieporęczną deskę do prasowania i urządzenie, którego prawdopodobnie nigdy nawet nie wyjmie z pudełka, kup mu paczkę wieszaków i naucz go jak prawidłowo składać ubrania. Realistycznie rzecz biorąc, jeśli pójdzie do szkoły w pobliżu domu, pewnie i tak zanieśliby swoje brudne pranie, żebyś mógł je zrobić. Tak więc, możesz cieszyć się możliwością prasowania do woli, kiedy to się stanie.

Jeśli nalegasz na bezmarszczkowe ubrania, przyznam, że żelazka mogą służyć innemu celowi niż ten, do którego zostały stworzone. W końcu, kto potrzebuje prasy do panini, gdy masz żelazko? Moja najlepsza przyjaciółka w college'u regularnie używała jej do robienia kanapek z grillowanym serem, kiedy nie mogła trafić do jadalni. Zjadłam więcej niż jedną, i nie wstydzę się.

Nieistotne Meble

Ten fasolowy torba siedzenie, biurko krzesło lub inny kawałek modnego mebla może wyglądać słodko w sklepie, ale to zajmie połowę dostępnej przestrzeni twojego dziecka w jego lub jej malutkim pokoju w akademiku.

Większość akademików dostarcza idealnie dobre krzesła na biurko, tak czy inaczej, więc może warto przemyśleć zrzucenie dowolnego ciasta na coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje.

Torby fasolowe, choć fajne i wygodne, to rodzaj stereotypu, którego chłopcy nigdy się nie pozbywają. Wstrzymaj się z zakupem jednej dla swojego dziecka, chyba że chcesz niechcący wszcząć masową walkę między nim a jego żoną 10 lat temu.

Zaufaj mi w tej sprawie. To jest wystarczająco złe, że ona prawdopodobnie będzie musiała znosić neonowy znak piwa aż do tajemniczego "przerwy". Nie wciskaj jej też torby z fasolą.

Ekspres do kawy/melander/ toster/ inne małe urządzenia

Twoja córka musi mieć poranne espresso, a twój syn robi proteinowego shake'a przed każdym treningiem. Ale zanim spakujesz wszystkie ekspresy do kawy lub blendery do pokoju w akademiku, zastanów się, do czego służy twój pokój i czek na deskę. Tak długo, jak kampus posiada w pełni wyposażoną jadalnię, nie ma powodu, aby zabrać ze sobą całą kuchnię z drobnym sprzętem AGD. Plus, te urządzenia idą w parze z podwyższonym ryzykiem pożaru, ponieważ nieodpowiedzialne lub pozbawione snu dzieci z college'u i sprzętu elektrycznego po prostu nie zazębiają się dobrze. W rzeczywistości, wiele akademików w ogóle nie pozwala na małe urządzenia. Ale jeśli twój dzieciak zdecyduje, że nie może zrobić to bez jego joe podczas jadalni poza godzinami, zawsze możesz wysłać mu nowy ekspres do kawy lub pozwolić mu ograbić swoje urządzenia podczas przerwy świątecznej.

Prawdopodobnie wiesz też z własnego doświadczenia, że samo to, że twój dzieciak zrobił posiłek lub przekąskę nie oznacza, że jest najlepszy w sprzątaniu po gotowaniu. Wyobraźcie sobie te wszystkie okruchy, skórki i lepkie brudy zamknięte w przestrzeni mieszkalnej o wymiarach 6 stóp na 8 stóp. Drżenie.

Duży dywan obszarowy

Chyba, że dzieciak zdoła wcisnąć odkurzacz i odkurzacz parowy do jego lub jej szafy minuscule, to jest bezpieczny zakład, że każdy dywan obszar zostanie zrujnowany nie do naprawy do końca roku szkolnego. Brudne buty, rozlane napoje gazowane i okruchy galore mają taki wpływ na dywan.

Zrób przysługę swojemu portfelowi i uderz w jedną z tych tanich wyprzedaży dywanów w dniu przeprowadzki, lub odebrać jeden na wyprzedaży w stoczni. Dwadzieścia dolców to doskonały dywanik do pokoju w akademiku.

Inną alternatywą jest wyposażenie przestrzeni stojących (przy umywalce/lustrze, przy łóżku lub biurku) w indywidualne kwadraty dywanowe, które zazwyczaj kosztują mniej niż 5 dolarów za sztukę.

Niezależnie od tego, jaką opcję podłogi wybierzesz, nie miej żadnych złudzeń co do wykorzystania dywanu w przyszłości. Zaufaj mi, to będzie obrzydliwe z dużym D.

Knickknacks

Więc, twoja córka zbiera porcelanowe świńskie figurki od urodzenia. Jestem pewna, że uwielbia je bardzo, ale to nie znaczy, że powinna pójść z nią do college'u.

Pokoje w akademikach to małe, wspólne przestrzenie. Po prostu nie ma miejsca na tonę dodatkowych śmieci, które nie służą żadnemu rozpoznawalnemu celowi. Więc zostaw małe świnki w domu obok trofeów piłkarskich Twojego dziecka, gdzie możesz na nie patrzeć, kiedy za nią tęsknisz. Ona będzie odpoczywać spokojnie w nocy, wiedząc, że są one przechowywane w bezpiecznym miejscu, gdzie są one mało prawdopodobne, aby wejść w kontakt z jej często odurzony i niezwykle niezdarny współlokator.

Stereo

Wystarczy zebrać skargi na hałas od sąsiadów - iPod i komputer. Wszystko, co większe i nieporęczne gromadzi tylko kurz i zajmuje miejsce, którego już brakuje. Zostaw gramofony, sprzęt stereo i zabytkowe odtwarzacze płyt w domu, dopóki dziecko nie porzuci akademików na rzecz znacznie bardziej przestronnego, jeśli nie czystszego, to mieszkalnego lub braterskiego domu. Bardzo zniechęcam cię do wypożyczania dzieciakowi klasycznych płyt LP, które ślubuje utrzymywać w idealnym stanie. Zaufaj mi - zostaną uszkodzone, a ty zostaniesz zredukowany do rejsowego Ebaya na wymianę.

Droga elektronika

Myślisz o zepsutym dzieciaku z nowym telewizorem plazmowym lub LCD? Nie rób tego. To po prostu dostać skradziony lub uszkodzony podczas późnej nocy, ramen noodle-fueled kryty mecz piłki nożnej.

Zamiast tego, daj mu telewizor wujka Erniego i naucz się łagodzić jego skargi. Albo jeszcze lepiej, wyślij swój stary zestaw do szkoły z nim i leczyć się na najnowszy model. Na pewno zasługujesz na nagrodę po tych wszystkich latach głupich programów dla dzieci i MTV.

Regały wagowe i sprzęt do ćwiczeń

Widzisz ten chodnik na zewnątrz? Powiedz swojemu dziecku, żeby na nim pobiegło. Albo idź na siłownię w kampusie po maszyny do ćwiczeń siłowych, kryte baseny i więcej sprzętu do ćwiczeń kardio, niż może potrząsnąć kijem. Po prostu nie będzie wystarczająco dużo miejsca na nic większego niż matę do jogi w pokoju akademika, więc zachęcaj swojego syna lub córkę, aby zostawili hantle w domu i korzystali z zasobów udostępnionych przez szkołę. Dodatkowo, odurzone dzieci z college'u są podatne na upuszczanie na nogi darmowych ciężarków. Nie chcesz otworzyć się na pozew od rodziców innego dziecka. Mówimy "innego", bo twój dzieciak nigdy nie zrobiłby czegoś tak głupiego, prawda?

Kufer

Nie ma co do tego wątpliwości - kufry były za dnia chłodne. Można je było wytatuować znakami spokoju, buźkami do uśmiechu i naklejkami pani David Cassidy.

Od tego czasu wyszły z mody, ponieważ są uciążliwe i nie wypełniają celu, któremu nie może służyć stołek lub kosz pod łóżko.

Zapomnij o bagażniku i odebrać kilka oszczędzających miejsce elementów składowych w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Potrzebujesz bardziej przekonywującego? Będziesz musiał zapłacić czterem mężczyznom za noszenie tego gigantycznego, hulającego kufra na ośmiu piętrach schodów.

Dopasowane kołdry, spódniczki i zasłony

Być może twoja córka przyzwyczaiła się do eleganckiego zestawu mebli do sypialni wyposażonego w designerskie akcesoria. Podczas gdy ona może doceniać doskonale skoordynowaną i estetyczną przestrzeń, to tylko nie jest realistyczny zamieniać nastoletniego dorm room w klon katalogu Pottery Barn. Tyle można zrobić tylko z metalowymi szafkami i skrzypiącymi starymi łóżkami piętrowymi, wiesz?

Poza tym, pościel jest droga, a znalezienie współlokatorki (szczególnie tej z garncarką), która będzie miała swój udział w tekstyliach, nie będzie miało miejsca - ani nawet nie jest to sprawiedliwe.

Kupuj rzeczy pierwszej potrzeby i nie oglądaj się za siebie. Pewnego dnia dostanie swoje własne mieszkanie lub dom, a ty będziesz mógł odnowić swój platynowy status w swoim ulubionym sklepie domowym.

Top