• 21 lipca 2024

Wśród materiałów do wykańczania podłóg i ścian niesłabnącą popularnością cieszą się płytki ceramiczne. Z kuchni i łazienek coraz częściej trafiają także na salony, balkony i tarasy. Popularność płytek wynika między innymi z faktu, iż mają one zarówno wysokie walory użytkowe, jak i estetyczne. Do tego dochodzi łatwość, z jaką można utrzymać je w czystości. Zanim kupimy płytki poznajmy kilka ważnych ich parametrów. Łatwiej wtedy kupimy odpowiednie płytki do danego pomieszczenia.

Ważne parametry płytek ceramicznych

Jednym z ważnych parametrów płytek ceramicznych jest nasiąkliwość. Parametr ten pozwala kwalifikować płytki do 4 kategorii. Płytki należące do kategorii I mają niską, nie przekraczającą 3% nasiąkliwość. Takie płytki sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Płytki zakwalifikowane do kategorii III i IV nie mogą być układane na zewnątrz budynków. Są to płytki typowo wewnętrzne. Płytki z kategorii II mogą być płytkami mrozoodpornymi. Jeśli tak, to można układać je także na zewnątrz. Wybierając płytki na podłogę w kuchni powinniśmy zwrócić uwagę, czy są one odporne na plamy i działanie środków chemicznych. W przypadku płytek na podłodze w sypialni czy w salonie parametr ten nie ma aż tak dużego znaczenia. Ogólnie płytki ceramiczne dzielą się na ścienne i podłogowe. Płytki ścienne to glazura. Ten rodzaj płytek może być układany tylko na ścianach. Płytki podłogowe można układać także na ścianach.

Mnóstwo wzorów, kolorów, wielkości

Producenci płytek ceramicznych proponują nam dzisiaj ogromny wybór płytek ceramicznych. Jeśli chodzi o płytki podłogowe to w sprzedaży jest nie tylko terakota, ale także bardzo wytrzymały i cieszący się coraz większą popularnością gres. Producenci płytek proponują nam płytki, których faktura i kolorystyka bardzo mocno przypomina klasyczne deski podłogowe. Takie płytki ma w swojej ofercie między innymi znana od lat firma Opoczno. Inspirowane drewnem płytki Opoczno Grand Wood to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie klasyczna drewniana podłoga szybko uległaby zniszczeniu. Wybierając te właśnie płytki możemy mieć „drewnianą” podłogę na przykład w łazience. Firma Opoczno proponuje płytki Grand Wood w trzech liniach: Natural, Rustic, Prime. Każda z tych linii trochę od siebie się różni, w efekcie każdy znajdzie płytki idealne dla siebie. Płytki Grand Wood pasują do nowocześnie i klasycznie urządzonych wnętrz. Jeśli szukasz płytek z kolekcji Opoczno Wood Concept, warto jest sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Jednym z nich jest sklep MODNALAZIENKA.PL. Sprawdź więcej na https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=11&collection=1139 >>

Ceramiczne płytki są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Z roku na rok producenci proponują nam też coraz więcej ciekawych wzorów i faktur.

Top