• 21 lipca 2024

Wkrótce pójdziesz na studia i zamieszkasz w swoim nowym Home Sweet Home: kompaktowym akademiku. Większość akademików wyposażona jest ściśle w podstawowe wyposażenie - łóżko, biurko, krzesło, oświetlenie i pojemnik na śmieci oraz niewielką ilość miejsca do przechowywania w postaci komody i/lub szafy. Ale nie daj się zniechęcić takiej podkładce z gołymi kośćmi; dzisiejsi studenci uwielbiają dostosowywać swoje pokoje za pomocą wszystkiego, począwszy od dekoracyjnych pościeli i wygodnych futerałów po jaskrawo kolorowe dywany i mnóstwo spersonalizowanych akcentów.

W rzeczywistości, zgodnie z badaniem z 2011 r. przeprowadzonym przez Krajowe Stowarzyszenie Sprzedawców Detalicznych, rodzice i uczniowie wyciągają średnio 808,71 dolarów na umeblowanie akademika i elektronikę, a także odzież i artykuły żywnościowe podczas zakupów do szkoły [źródło: Grannis]. To dużo gotówki, zwłaszcza przy stale rosnących kosztach edukacji na uczelni. Więc jeśli musisz trochę przyciąć wydatki, wyeliminować niepotrzebne zakupy i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne dla wygodnego, produktywnego roku, jak na przykład pięć kolejnych akcesoriów do sypialni.

Mini Lodówka

Oczywiste, być może, ale kluczowe, jest mała lodówka. Większość studentów przekąska, a niektórzy regularnie jedzą jeden lub więcej posiłków każdego dnia w swoim pokoju. Jeśli twoja dieta nie składa się ze wszystkich pakowanych potraw, będziesz potrzebował małej lodówki do przechowywania łatwo psującego się jedzenia i napojów. Typowe rozmiary mini lodówki dla akademików to sześcian, o pojemności od 1,5 do 1,8 stopy sześciennej (0,14 do 0,17 metra kwadratowego) oraz średniej wielkości, o pojemności od 2,5 do 2,7 stopy sześciennej (0,2 do 0,25 metra kwadratowego). Koszty wahają się od około 90 dolarów do 150 dolarów [źródło: Consumer Search].

Lodówki są wyposażone w małe zamrażarki, chociaż nie działają one tak dobrze, ponieważ zazwyczaj dzielą przestrzeń powietrzną z lodówką i nie mogą przechowywać przedmiotów zamrożonych bez zamrażania żywności w lodówce. Najlepiej jest kupić największą mini lodówkę, na jaką Cię stać. Większe lodówki działają lepiej i są bardziej energooszczędne, nie mówiąc już o tym, że trzymają więcej. Na szczęście większe lodówki mają mniej więcej taką samą powierzchnię jak mini modele; większe modele są wyższe, a nie szersze [źródło: Consumer Search].

Co jeśli Twój współlokator również zamierza zabrać ze sobą lodówkę? To dobrze. Najlepiej, jeśli każdy z was ma swoją własną. W ten sposób można łatwo oddzielić od siebie jedzenie, a ponadto zadziwiające jest to, jak szybko można napełnić mini lodówkę. Zanim jednak ją kupisz, sprawdź w swoim college'u lub na uczelni, ponieważ czasami istnieją ograniczenia co do wielkości lub numeru pokoju [źródło: Przewodnik dla początkujących].

Pojemniki magazynowe

Pokoje akademików są małe. Naprawdę małe. Zobaczysz. Ale możesz łatwo powiększyć swoją przestrzeń magazynową, kupując różne pojemniki i kosze. Układaj pojemniki w stosy z wysuwanymi szufladami w wysokiej kolumnie, które możesz schować w małym zakątku; są one dobre na przedmioty, do których chcesz mieć łatwy dostęp. Jeśli nie ułożyłeś swoich łóżek na strychu, wsuń pod nie długie, płaskie pojemniki. Używaj ich do rzeczy, których nie potrzebujesz na co dzień, takich jak ubrania na następny sezon, lub dodatkowe materiały szkolne i czyszczące. Przechowuj większe przedmioty w bagażniku, który może służyć jako stolik lub dodatkowe miejsce do siedzenia [źródło: Dorm Smart]. Zasadniczo, chcesz wykorzystać każdą wolną przestrzeń, jaką możesz, czy to na podłodze, czy na ścianach, pod łóżkiem lub nad drzwiami, więc myśl kreatywnie [źródło: The Container Store].

Liberalne użycie pojemników do przechowywania oznacza, że będziesz bardziej zorganizowany, co jest zawsze korzystne dla studentów [źródło: Kolegium i Finanse].

Buty pod prysznic i pojemnik

Buty pod prysznic nie są tylko do prysznica w lokalnej siłowni. Są one również przeznaczone do wspaniałych wspólnych pryszniców, które wkrótce będziesz dzielić z podłogą pełną nieznajomych. Buty pod prysznic, klapki - jakkolwiek chcesz je kupić lub nazwać - chronią Twoje stopy przed grzybami i bakteriami często występującymi w wilgotnym środowisku, np. pod prysznicem. Jeśli ich nie używasz, możesz podnieść stopę sportowca lub inną chorobę, albo po prostu nadepnąć na coś obrzydliwego, jak zwitek mokrych włosów. (I nikt nie chce tego zrobić.) Po prysznicu, wysuszyć buty ręcznikiem, lub ustawić je gdzieś, gdzie mogą szybko wyschnąć. Plastikowe buty pod prysznic są lepsze od piankowych, bo szybciej schną [źródło: Xatal].

Pojemnik pod prysznic to wygodny sposób na przenoszenie mydła, szamponu, odżywki, pasty do zębów i innych rzeczy pod prysznicem. Zbiorniki są zazwyczaj plastikowymi pojemnikami podzielonymi na sekcje, a na dnie mają otwory do odprowadzania wody. Możesz wykonać własną ekonomiczną wersję używając plastikowego wiadra do lodów o pojemności 5 galonów (18,9 litra).

Koszyk do prania

Spokojnie zamknij swoje brudne pranie w koszu, żeby nie było na całej podłodze. Nie masz zbyt wiele miejsca na początek w swoim pokoju, więc dlaczego masz jeszcze mniej, bo masz brudne ubrania wyrzucone wszędzie? Pamiętaj też, że gryzonie lubią zagnieżdżać się w stosach rzeczy, takich jak papiery i ubrania, a ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest zachęcanie do zarażenia się myszami lub szczurami w swoim pokoju [źródło: PR Newswire].

Ale przeszkodą jest coś więcej niż tylko brudne kolesie. Kosze sprawiają, że łatwo jest dostosować swoje ubrania do pralni, i mogą zrobić podwójne, potrójne i poczwórne, jak kosze do prania (do przechowywania złożonych ubrań po praniu), kosze do przechowywania, a nawet jak małe stoły [źródło: College Bound].

Power Strip

Większość akademików została zbudowana kilkadziesiąt lat temu, przed obecną erą technologiczną. Uczniowie podłączyli do nich lampę, radio zegarowe i może małą lodówkę i telewizor, i tyle. Nie było laptopów, drukarek, telefonów komórkowych, X-boxów, żadnych i-czynności. Trzy przewody też nie były powszechne. Wielu studentów przyjechało na kampus, tylko po to, żeby znaleźć, że nie może podłączyć połowy urządzeń, które chciałaby [źródło: College Bound]. Nawet jeśli przyniósł pasek zasilania, to nie jest rzadkością, że komponent komputera lub inne urządzenie ma adapter, który obejmuje kilka gniazd w pasku, nawet jeśli jest to tylko przy użyciu jednego - i wiele osób nie myśleć o tym wcześniej. Więc zapakuj kilka listew zasilających, plus kilka adapterów wtykowych i przedłużaczy [źródło: The Dormitory].

Kiedy już będziesz w swoim pokoju i ustalisz, ile listew zasilających będziesz musiał użyć, sprawdź podwójnie z doradcą podłogowym, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Czasami tylko pewna liczba są dozwolone, i może się różnić w zależności od dorm [źródło: The Dormitory].

Top