• 12 czerwca 2024

Kiedy będziesz gotowy na nowy wygląd swojego domu, Twój budżet może nie wystarczyć, aby wymienić każdy mebel w pokoju. Utrzymywanie tego, co kochasz i co działa w twoim domu podczas gdy strategicznie dodawanie nowych kawałków jest świetnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy remontujesz czy przeprowadzasz się, niezbędna jest wiedza o tym, co należy zachować. Jak więc podejmować trudne decyzje o tym, co zostaje, a co idzie?

Narysowanie prostego planu swojej przestrzeni jest pierwszym krokiem, aby wiedzieć, ile mebli będziesz potrzebował. Następnie, mierząc i nagrywając swój nowy układ pomoże Ci zobaczyć, co będzie działać w Twojej przestrzeni. Będziesz mógł w prosty sposób wskazać otwory, w których chcesz dodać nowe meble.

Jakie style mebli najłatwiej dodać do swojej przestrzeni?

Kiedy przynosisz nowe meble do domu, nie musisz pozostawać w tym samym stylu co dotychczasowy wystrój. Istnieją jednak style, które są łatwiejsze do wdrożenia. Polecamy sprawdzić meble drewniane, które sa piękne w swej prostocie.

Transitional to komfortowy styl, który czerpie z tradycyjnych i współczesnych linii. Ten popularny styl dobrze sprawdza się w modernizacji tradycyjnego domu, nie idąc w zupełnie innym kierunku dekoracyjnym.

Jeśli Twój pokój ma już silną historię stylu, proste dodatki nie będą umniejszać tego, co już tam masz. Jeśli Twój pokój jest neutralny lub urządzony w prostym umeblowaniu, poszukaj nowych dynamicznych elementów, które nadadzą Twojemu wnętrzu przestrzeń, która będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Jak zrobić największy efekt z nowymi meblami

Zakup odpowiednich mebli i akcesoriów może mieć duży wpływ na Twój pokój, nawet jeśli wybierzesz tylko kilka elementów. Oto elementy wyposażenia, które sprawiają, że największy rozbryzg ma miejsce:

 • - Krzesła akcentujące: Stwórz nowy obszar do rozmów w swoim salonie.
 • - Krzesła do jadalni: Kolorowe krzesła mogą być odpowiedzią na nudną jadalnię. Dowiedz się jak wybrac meble do jadalni.
 • - Ławeczka do jadalni: Potrzebujesz trochę więcej miejsca na jadalnię? Nowa ławka może zastąpić dwa krzesła w jadalni i nadać Twojemu stołowi nowy wygląd.
 • - Sypialniany fotel akcentujący lub ławeczka: Każda sypialnia korzysta z prostej przestrzeni do siedzenia.
 • - Stół konsolowy do foyer: Dodaj ten element akcentujący, aby ożywić wejście do Twojego domu.
 • - Ottomans i Poufs: Odważne kolory i tkaniny boho są teraz modne.
 • - Pokrowce na sofy i krzesła: Wysokiej jakości pokrowce na meble mogą przedłużyć żywotność sofy i krzesła i włączyć nowe kolory i tekstury do swojego pokoju.
 • - Nowe Lampy: Lampy i oprawy oświetleniowe mogą poczuć się przestarzałe po kilku latach. Nowa lampa to bezwysiłkowy mood-lifter dla sennego pokoju.

Jak używać kolorów, aby razem stylizować nowe i stare meble?

Kolor jest elementem, który może powiązać istniejące meble z nowo zakupionymi elementami. Używanie koloru jako elementu jednoczącego w Twojej przestrzeni to prosty sposób, aby Twój nowy styl wyglądał bez wysiłku. Oto jak najlepiej wykorzystać kolor w swoich pokojach:

 • - Użyj swojej istniejącej palety kolorów: Jeśli kochasz swoją paletę kolorów teraz, a następnie kupić nowe meble i wystrój, który działa z wszystkim, co już masz - proste!
 • - Dodaj jeden lub dwa nowe kolory akcentu: Baw się kolorem, dodając nowy wystrój do swojej kolorystyki.
 • - Wykorzystaj akcesoria: Kolorowe akcesoria mogą służyć jako pomost pomiędzy wszystkimi Twoimi meblami. Dodaj poduszki do rzucania, dzieła sztuki i przedmioty dekoracyjne w kolorach z istniejących i nowych mebli.
Top