• 21 lipca 2024

Układanie mebli może być trudniejsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka, o czym wie każdy, kto kiedykolwiek spędził wiele godzin na porządkowaniu pokoju. Jednak można sprawić, że aranżacja będzie działać bez dużej ilości krwi, potu i łez. Mając to na uwadze, przedstawiliśmy Wam cztery sztuczki, które muszą być znane przy układaniu mebli jak profesjonalista. Przeczytajcie je, by poznać te tajemnice.

Wybierz punkt centralny

Jednym z najprostszych sposobów, aby dowiedzieć się, jak stworzyć aranżację pokoju, jest ułożenie mebli wokół punktu centralnego. Dla odświeżacza, w salonie aranżacji wnętrz, "punkt centralny" jest pierwszym miejscem, po którym poruszają się oczy osoby wchodzącej do pomieszczenia. Ma to być coś, co będzie przyciągać wzrok i przyciągać uwagę widza.

Idealnie byłoby, gdyby punktem centralnym był już istniejący element w pomieszczeniu. Może to być coś w rodzaju okna - zwłaszcza jeśli jest wspaniały widok - kominek lub jakieś wbudowane półki. Jeśli jednak takiego elementu architektonicznego nie ma w pomieszczeniu, można również stworzyć jeden z nich, wieszając sztukę ścienną lub używając mebli gabinetowych.

Kiedy już będziesz miał na uwadze punkt centralny dla przestrzeni, następnym krokiem jest ułożenie mebli w taki sposób, aby podkreślić tę cechę. Ułóż swoje główne meble - a w szczególności siedzenia - tak, aby były zorientowane na punkt centralny. Kluczem jest dostarczenie wizualnych wskazówek, które pomogą przyciągnąć wzrok we właściwym kierunku.

Unikaj ścian

Błędem numer jeden, który ludzie popełniają, aranżując meble, jest ustawianie wszystkich siedzisk przy ścianach. Rozumiemy stojącą za tym myśl. Wydaje się, że ten ruch sprawi, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny. Jednak to, co dzieje się w rzeczywistości, gdy to robisz, to tworzysz jaskinię martwej przestrzeni na środku pokoju, która sprawia, że pokój czuje się surowy i niedokończony.

Zamiast tego ważne jest, aby odsunąć się od ścian. Zamiast odsuwać meble jak najdalej od siebie, skupiaj je razem, aby stworzyć intymne zgrupowanie. Pomoże to nie tylko sprawić, że pokój będzie wyglądał jak profesjonalnie zainscenizowany, ale także ułatwi rozmowę i wzbudzi ogólne przyjazne uczucie w całej przestrzeni.

Weź pod uwagę przepływ ruchu

Następną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, myśląc o tym, jak zorganizować swoje meble, jest ruch uliczny. Jak można podejrzewać, "ruch uliczny" odnosi się do sposobu poruszania się ludzi w całym pomieszczeniu. Idealnie byłoby, gdyby ludzie mogli poruszać się po pokoju i do każdego wejścia, nie wpadając po drodze na żadne meble.

Aby ustalić wzór ruchu drogowego, zacznij od stworzenia szybkiego planu piętra dla pomieszczenia. Narysuj strzałki przedstawiające ścieżki, z których każda wychodzi z każdego wejścia do pomieszczenia i przechodzi do innego. Następnie dodaj meble dookoła ścieżek. Kiedy już znajdziesz kombinację, która działa, wypróbuj ją, odpowiednio przestawiając meble.

Planuj z wyprzedzeniem zakupy

W końcu najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby ustawić się na sukces przy układaniu mebli, jest zaplanowanie nowych zakupów z wyprzedzeniem. W końcu nie ma nic gorszego niż włożyć ciężko zarobione pieniądze w nowy mebel, tylko przekonać się, że nie mieści się w przestrzeni. Przygotuj się na nowy zakup, poświęcając czas na ustalenie, jak będzie on działał w pomieszczeniu.

Zacznij od zastanowienia się nad tym, jak zaaranżujesz meble, kiedy Twój nowy mebel zostanie w końcu włączony do zestawu. Zmierz, ile miejsca będziesz potrzebować do jego umieszczenia. W rzeczywistości wymierz je dwa razy tylko dla pewności. Następnie upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby z łatwością poruszać się po nim.

Top