• 12 czerwca 2024

Ponowne wykorzystanie elementów projektu po przeprowadzce jest możliwe. Obrazek: Wnętrza Godricha

Dla wielu osób poruszanie się jest pretekstem do tego, aby pójść na poważną imprezę designerską. Przecież nowe pokoje są idealnym miejscem, aby wypróbować niektóre z trendów i wyglądu, które ślinisz się od jakiegoś czasu. Ponadto, powszechnie wiadomo, że nowe przestrzenie potrzebują osobistego dotyku, aby poczuć się jak w domu.

Niestety, nie zawsze jest możliwe, aby zanurzyć się w pełnym przeprojektowaniu. Bez względu na to, czy starasz się zaoszczędzić trochę pieniędzy, czy po prostu nie masz czasu na zaangażowanie się w inny projekt, czasem trzeba się zastanowić, jak wkomponować istniejące meble w świeże wnętrza.

Jeżeli ty martwisz się o ściąganie ten zadanie daleko bez mieć twój projekt spojrzenie pieced razem, tam jest żadny potrzeba martwić się. Mamy wskazówki i sztuczki, które pomogą ukształtować Twój nowy dom w dom. Pamiętaj o nich podczas urządzania swoich pokoi, a my gwarantujemy, że zanim się obejrzysz, poczujesz się oswojony. Zanim zaczniesz projektować swój nowy dom, upewnij się, że zmieniłeś swój adres w USPS.

Przemyśl swój układ

Ten może być najtrudniejszy do owinięcia głowy. Rozumiemy to. Masz już od jakiegoś czasu swój stary układ i w tym momencie dziwnie byłoby spróbować go w inny sposób. Jednak ponowne przemyślenie rozmieszczenia mebli pozwala na znalezienie konfiguracji, które najlepiej pasują do tego domu - bez dodatkowych kosztów.

Jeśli chodzi o sposób, w jaki można to zrobić, najpierw trzeba mieć otwarty umysł. Przejdź się po domu ze świeżymi oczami i zastanów się, gdzie powinien znajdować się punkt centralny w każdym pokoju. Mentalnie bierze zapas wszystkie meble kawałki do twojej dyspozycji i burzy mózgów jak układać je w sposób który rysuje oko dokąd ono potrzebuje iść.

Kiedy już będziesz miał wizję, dokonaj pomiarów, aby upewnić się, że elementy będą pasować, a następnie przynieś meble do zabawy z konfiguracją. Podczas wypróbowywania różnych aranżacji, pamiętaj, aby pamiętać zarówno o estetyce, jak i funkcji.

Wzbogacanie istniejących mebli o elementy dekoracyjne typu "zrób to sam".

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby nadać pomieszczeniu spójny wygląd, jest upewnienie się, że wszystkie elementy projektu pasują do określonego stylu. Jednakże, gdy próbujesz skoordynować połączenie elementów, niekoniecznie od razu będą one pasować do tej samej estetyki - czasami wymaga to odrobiny pracy z Twojej strony.

Kluczem do każdego udanego projektu DIY są badania. Kiedy już będziesz wiedział, które elementy powinny znaleźć się w tym samym pomieszczeniu, poszukaj inspiracji do projektu, który pokaże Ci końcowy efekt, który kochasz. Stamtąd znajdziesz tutoriale, które krok po kroku pokażą Ci, jak stworzyć taki wygląd, jaki chcesz.

Zajmując się swoim projektem, pamiętaj, że cierpliwość jest kluczem. Poświęć swój czas i wykonuj dokładnie te kroki. Odrobina dodatkowego czasu i energii, którą teraz poświęcisz, pomoże Ci osiągnąć rezultat, który będzie bardziej zgodny z wyglądem, którego szukasz.

Pociągnij pomieszczenie razem z akcentami

Należy pamiętać, że meble nie są jedyną rzeczą, która ma znaczenie w aranżacji wnętrz. Istnieje wiele innych elementów, które wpływają na wygląd pomieszczenia. Nawet jeśli Twoje meble nie pasują tak idealnie, jak sobie wyobrażałeś, możesz użyć pasujących akcentów jako elementu jednoczącego.

Weźmy na przykład zdjęcie powyżej. Chociaż drewno i armatura nie są do siebie idealnie dopasowane, w szufladach jest wystarczająco dużo mosiądzu, wsporników regałowych i opraw oświetleniowych, aby kuchnia wyglądała spójnie. Niezależnie od tego, nad którym pomieszczeniem pracujesz, zastanów się nad użyciem elementów koordynujących, takich jak tekstylia, sztuka ścienna i elementy dekoracyjne, aby zakotwiczyć swój projekt.

Nawet jeśli musisz wydać pieniądze na zakup nowych akcentów, jest to jeden obszar warty splurge, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że całkowity koszt będzie prawdopodobnie znacznie mniej niż zakup nowych mebli. W końcu, kilka uzupełniających się akcentów będzie miało ogromny wizualny wpływ na przestrzeń.

Obejmij eklektyczne wzornictwo

Jeśli chcesz zgłębić mniej tradycyjny obszar projektowania wnętrz, eklektyczny styl to świetny sposób na połączenie różnych stylów w obrębie tych samych czterech ścian. Jest tylko kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, aby stworzyć takie pomieszczenie w sposób, który będzie działać.

W projektowaniu eklektycznym, dobry układ jest niezbędny. Ponieważ żaden z tych elementów nie pasuje do siebie, ich przeznaczenie jako jednostki musi być natychmiast rozpoznawalne. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Skoncentruj się na włączeniu tylko tych elementów, które pełnią określoną funkcję. Następnie użyj równowagi i symetrii, aby zapewnić, że ich konfiguracja będzie przyjemna dla oka.

Inną cechą definiującą udany eklektyczny projekt jest współgrający kolor. I tu znów pojawiają się akcenty. Wybierz elementy akcentujące i akcesoria, które są podobne w swoim odcieniu i barwie, aby Twoje meble stały się punktem centralnym, a nie kolejnym czynnikiem rozpraszającym uwagę.

Top