• 12 czerwca 2024

Podłoga z płytek nabrała nowego życia - i jest zaskakująco elegancka. Nie tylko płytki są modne głównie po to, aby oszukać oko w oglądaniu większej ilości materiałów kwadratowych, ale faktury i kolory są bardziej dynamiczne niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki marmurowo-śladującym podłogom porcelanowym i płytkom ceramicznym przechodzącym przez beton, można znaleźć płytkę dla każdego stylu. Niezależnie od tego, czy dążysz do minimalizmu, czy też starasz się przybić ten nowoczesny design, dzisiejsza luksusowa podłoga z płytek z pewnością Cię tam zaprowadzi.

Luksusowe płytki dla nowoczesnego wzornictwa

Nowoczesne wzornictwo w Stanach Zjednoczonych sięga lat dwudziestych XX wieku, kiedy to Miami's South Beach zaadoptowało Art Deco z wyrafinowanego francuskiego. Został on zdefiniowany przez kunszt i drogie materiały, takie jak kość słoniowa. Później, lata 50. i 60. dały początek nowoczesności w połowie wieku, która również podkreśla rzemiosło poprzez różne elementy drewniane. W rzeczywistości modernizm połowy wieku jest pod silnym wpływem natury, co prowadzi do ziemistych tonów i zwiewnego układu.

Dzięki integracji wewnątrz i na zewnątrz, nowoczesne podłogi mają tendencję do bogatej faktury. Dlatego pod stopami często wyczuwalny jest korek i blueston. Choć są one kwintesencją nowoczesności połowy wieku, mogą nie pasować do luksusowego życia. Co będzie? Porcelana, marmur i naturalne płytki:

Porcelana o wyglądzie drewna - Aby uzyskać naturalny wygląd nowoczesnego wnętrza w połowie wieku, ten drewnopodobny wygląd jest niezawodną opcją. Dobrze sprawdza się również w oszukiwaniu użytkownika. Dzięki technologii ink-jet, porcelana może mieć wzór drewnopodobny, który jest tak realistyczny, że zrobisz podwójne ujęcie. Z płytkami porcelanowymi Reserve w Fawn lub Saddle widać wyraźnie naturalne sęki i linie, które imitują nowoczesne drewniane podłogi.

Płytka marmurowa - Kiedy nowoczesny design jest bardziej Miami niż w połowie wieku, niech marmurowa płytka daje ten stary hollywoodzki glam. Należy jednak pamiętać, że marmur jest również bardzo wytrzymałą opcją podłogi. Jeśli chcesz mniej konserwacji, płytki porcelanowe - jak w przypadku wzoru Stratus - mogą osiągnąć ten sam wspaniały, żylasty efekt.

Płytka kamienna - Jeśli skupiasz się na wprowadzaniu na zewnątrz, płytka łupkowa lub lastriko może nadać nowoczesnego wyrafinowania. Płytki te występują w różnych odcieniach ziemi i oferują ciężką teksturę, gdy chcesz, aby Twoje podłogi były w centrum uwagi.

Luksusowe płytki do tradycyjnego wzornictwa

Tradycyjne wzornictwo jest często określane jako "klasyczne", ze względu na jego ponadczasową elegancję. Z technicznego punktu widzenia, tradycyjny styl w Stanach Zjednoczonych datuje się na lata siedemdziesiąte XVII wieku, kiedy to zaczęła się rozwijać Ameryka Kolonialna. W tym okresie, żaden dom nie był kompletny bez drewnianych mebli i kasetonowych sufitów.

Dzisiejszy tradycyjny dom nadal zawiera wiele z tych samych elementów, dodając dwudziestowieczny styl z oprawami oświetleniowymi, akcesoriami i małymi powierzchniami zróżnicowanych podłóg. Jednak większość podłóg pokryta jest drewnem od średniej do ciemnej, wykonanym z długich, cienkich desek.

Chociaż twarde drewno jest klasycznym wyborem dla tego klasycznego stylu, nie zawsze jest najbardziej praktyczne. Kiedy chcesz wprowadzić tradycyjne wzornictwo do nowoczesnego świata, te luksusowe opcje podłóg z płytek ceramicznych wykonać pracę:

Porcelana o wyglądzie drewna - Ten sam elegancki charakter twardego drewna ożywa z porcelaną o wyglądzie drewna. Upewnij się tylko, że znajdziesz dobrze zdefiniowane usłojenie, jak w tym cyprysowym stylu, aby przywołać urok dawnych lat.

Terakota - Ten brązowo-czerwony materiał może nie wyglądać na luksusową podłogę z płytek, ale akcentuje białe szafki na shakery dla tych, którzy wolą nowoczesny spin na tradycyjny styl. Jest jeszcze bardziej klasyczny, gdy układa się go w jodełkę lub wzór po przekątnej - najlepsze wzory układania płytek w tradycyjnym stylu.

Płytki kamienne - Dla mniejszych powierzchni, takich jak łazienka czy pralnia, można stworzyć tradycyjną, stylową podłogę z kamiennych płytek teksturowanych. Zazwyczaj składa się ona z beżowego trawertynu, ale można też użyć wielotonowych płytek porcelanowych, takich jak Cipriani.

Luksusowe płytki dla minimalistów

Minimalistyczna architektura powstała po I wojnie światowej, kiedy szkło, beton i stal były powszechnie dostępne. Nie trzeba było długo czekać, aby te elementy przełożyły się na wystrój wnętrza, co doprowadziło do powstania koncepcji minimalistycznego domu.

Nawet dziś szkło, beton i stal nadal definiują istotę minimalizmu, ponieważ oferują czyste linie, tworzą otwartą przestrzeń i odbijają naturalne światło. Chociaż stal nie jest popularnym materiałem podłogowym, powszechnie można znaleźć drewno i beton pokrywające podłogi w minimalistycznym wzornictwie. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość podniesienia projektu. W przypadku minimalistycznych podłóg, które są nieco bardziej luksusowe, wypróbuj te płytki na rozmiar:

Betonowa płytka porcelanowa - Nie ma nic prostszego niż goły beton. Krzyczy niedokończony w sposób naturalny i przyjazny dla środowiska - nie zimny ani sterylny. Choć można by wylać betonowe podłogi i nazwać to dniem, bardziej ekskluzywnym podejściem byłoby użycie szarej płytki porcelanowej.

Płytka marmurowa - Błyszcząca biała płytka jest czysta i krucha, co sprawia, że marmur jest realną opcją dla minimalistów. Spróbuj go w małych dawkach, jak w łazience lub foyer. Poszukaj płytki marmurowej o małych lub żadnych kontrastowych żyłkach, aby pozostać wierną minimalistycznemu wzornictwu. Bardziej wytrzymała płytka porcelanową Dolomit oferuje wygląd czystego marmuru, ale jest odporna na ruch pieszy. Wybierz białe, polerowane wykończenie, a na pewno się odwrócisz.

Płytka porcelanowa Wood-look - Tak jak prawdziwe drewno w minimalistycznym designie, tak trwała porcelana Wood-look powinna być całkowicie dyskretna. Trzymaj się jasnego koloru, który przypomina biały dąb, klon lub brzozę, jak ten w stylu Acorn w białym wykończeniu.

Luksusowe płytki do wzornictwa przemysłowego

Pod koniec XVII wieku wzniesiono budynki przemysłowe wyłącznie w celu usprawnienia produkcji. Kiedy jednak lata 1900. zaczęły się rozwijać, wzrost produkcji wymagał większych fabryk. W rezultacie stare budynki zostały opuszczone aż do lat 60. i 70., kiedy to artyści zaczęli przekształcać te puste przestrzenie w pracownie. W miarę jak ludzie robili z tych powłok swój dom, elementy przemysłowe - takie jak odsłonięte rury, belki i kanały - stały się przypadkowymi zszywkami w wystroju wnętrz.

Dzisiaj te przemysłowe elementy są celowo włączane do wystroju wnętrz, dlatego też otrzymujemy neutralną paletę kolorów z kontrastującymi metalami, drewnem i cegłą. Podłoga zazwyczaj składa się z drewna lub wylewa się beton, aby przedstawić lata zużycia na tych starych podłóg fabrycznych.

Ale tylko dlatego, że chcesz być projektantem przemysłowym, nie oznacza, że musisz trzymać się materiałów z epoki przemysłowej. Rosnące zainteresowanie wzornictwem przemysłowym oznacza wybór tych wysokiej klasy alternatyw dla drewna i betonu:

Porcelana o wyglądzie drewna - doskonale nadaje się do modernizacji tych twardych gatunków drewna na luksusowe płytki podłogowe, takie jak porcelana o wyglądzie drewna o widocznym charakterze.

Płytka ceramiczna z betonu - Beton jest być może nawet bardziej powszechny w projektowaniu przemysłowym niż w domu minimalistycznym. Główną różnicą jest to, że można uciec z szerszych linii fug w projektowaniu przemysłowym, dlatego ceramiczna płytka betonowa jest idealnym rozwiązaniem dla luksusowego domu na strychu.

Top