• 12 czerwca 2024

Zapnij pasek z narzędziami i chwyć gogle. Na następnych stronach przyjrzymy się 10 domowym narzędziom do naprawy, na które będziesz chciał zrobić miejsce w garażu. Każdy dedykowany DIYer zaczyna się od małej, ale niezbędnej kolekcji narzędzi i akcesoriów, które pomogą sprawić, że prace konserwacyjne i projekty ulepszeń będą wyglądały bardziej profesjonalnie i szybciej się połączą.

To prawda, że możesz wypożyczyć niektóre z potrzebnych narzędzi, ale jeśli spodziewasz się, że będziesz używać narzędzia więcej niż kilka razy, zastanów się nad jego zakupem. Większość narzędzi wymaga pewnego przyzwyczajenia się, jak również trochę podstawowej konserwacji. Niektóre z nich będą miały dziwactwa, z którymi będziesz w stanie poradzić sobie lepiej, im więcej ich używasz. Chociaż być może będziesz musiał wynająć dużą szlifierkę do odnawiania podłóg drewnianych (coś, czego prawdopodobnie nie będziesz robił w najbliższym czasie), zastanów się nad zbudowaniem kolekcji wysokiej jakości narzędzi, na których możesz polegać przy większości projektów związanych z ulepszaniem domu. Szanse są takie, że wykonasz z nimi lepszą pracę i faktycznie zaczniesz pracować nad tymi luźnymi okiennicami kilka weekendów wcześniej, niż miałbyś to zrobić w inny sposób.

Narzędzie malarskie 5 w 1

Rozważ 21 wieku era multitasker, nazwa dla urządzeń, narzędzi i elektroniki, które mogą zrobić to wszystko. Są one bardziej wygodne, bardziej wydajne i prawdopodobnie bardziej ekologiczne opcje, zbyt. Jeśli chodzi o zadania domowe, to narzędzie 5-w-jednym malarzem jest wielozadaniowym przyjacielem majsterkowicza. Jest małe, przenośne i lekkie. Nie jest niebezpiecznie ostre i zaoszczędzi wielu długich podróży tam i z powrotem z garażu na narzędzia, które zapomnisz załadować do paska lub włożyć do skrzynki z narzędziami.

Narzędzie malarskie może podwoić się jako nóż do kitu, skrobak, kilof, otwieracz do farby, dłuto i rakieta. W szczypcie można go również używać do otwierania rzeczy. Być może nawet zdecydujesz się mieć kopię zapasową pod ręką to dobry pomysł.

Sprzęt ochronny

Chociaż zazwyczaj nie jest to narzędzie, elementy wyposażenia ochronnego są jednymi z najważniejszych, jakie możesz mieć pod ręką. Łatwo je niedocenić lub nawet zignorować, ale proszę, nie rób tego. Wybacz, że nie podnieciłeś się zbytnio wypadkiem, który nie miał miejsca, ponieważ miałeś na sobie okulary, stalowe buty z palcami, ciężkie rękawice lub respirator. Czas, którego nie spędzasz na pogotowiu, jest jednak godny szacunku i wdzięczności.

  • Okulary ochronne - Około 1,25 mln urazów oczu występują w amerykańskich domach każdego roku, a wiele projektów naprawy domu są głównymi kandydatami do potencjalnych urazów oczu. Jeśli używasz szlifierki, piły lub opryskiwacza, kup wysokiej jakości parę ciasno dopasowanych okularów ochronnych, które uszczelniają nos, skronie i czoło. Zanim rozpoczniesz projekt, oceń potencjalne zagrożenia i zawsze używaj sprzętu do ochrony oczu, jeśli wymaga tego praca.
  • Respirator - Jak większość filtrów, respiratory są zaprojektowane do konkretnych zastosowań i być może będziesz musiał zainwestować w maskę dostosowaną do projektu, który masz na myśli. Respiratory są oceniane pod kątem skuteczności filtrowania cząstek stałych, oparów lub obu tych czynników przy użyciu przypisanego współczynnika ochrony (APF). Sprawdź etykiety bezpieczeństwa na materiałach eksploatacyjnych pod kątem zalecanego współczynnika APF i załóż odpowiednią maskę do danego zadania.
  • Buty ze stalowymi palcami - Jeżeli planujesz podnosić ciężkie przedmioty lub nawet znajdujesz się w pobliżu, gdy przemieszczane są ciężkie ładunki, grawitacja nie jest twoim przyjacielem. Zdejmij buty do biegania na rzecz czegoś z dodatkową ochroną.
  • Ciężkie rękawice - Kiedy pracujesz z piłami, szkłem, drewnem, metalem lub drutem, noszenie rękawic sprawi, że Twoje ręce będą bezpieczniejsze i zapewni Ci dodatkową warstwę ochrony, która może oznaczać różnicę między drobnym urazem a dużym upuszczeniem krwi.

Voltage Meter

Elektryczność może cię zabić, a wszystko w twoim domu, co może stanowić poważne zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa, powinno być traktowane z szacunkiem, na jaki zasługuje. Nawet jeśli uważasz, że masz instalację wentylatora sufitowego pod pełną kontrolą, sprawdź, czy przewody nie są pod napięciem, zanim przystąpisz do pracy. Etykieta na skrzynce elektrycznej może być oznaczona nieprawidłowo lub okablowanie może być bardziej obwodowe niż kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, zwłaszcza jeśli masz do czynienia ze starszym domem. Do diabła, twoja żona może nie zdawać sobie sprawy, że jesteś w środku projektu miodowej roboty i przez przypadek włączysz z powrotem elektryczność.

Niezależnie od przyczyny, używaj miernika napięcia przy każdej naprawie elektrycznej, ponieważ lepiej jest być bezpiecznym niż bardzo żałować - lub gorzej - później. Napięciomierze są nie tylko doskonałym urządzeniem zabezpieczającym, ale także skutecznym narzędziem diagnostycznym, które pomoże Ci przeanalizować wszystko, od niewydolnego włącznika światła po smutno wyciszony budzik.

Drabina

Stojąc na krześle do wykonywania drobnych napraw w domu po prostu nie będzie go przeciąć na zawsze. Drabiny nie są najbardziej romantycznymi narzędziami, ale są to podstawowe rzeczy, jeśli planujesz malować, wymieniać uchwyty sufitowe lub formowanie, lub robić wiele rzeczy związanych z zewnętrzną stroną domu.

  • Drabiny rozsuwane - Drabiny rozsuwane są oceniane ze względu na ich wysokość i wagę. Chcesz mieć drabinę, która jest wystarczająco długa do pracy na najwyższym wzniesieniu, ale poszukaj takiej, która pozwoli Ci pozostać na czwartym stopniu w dół lub niżej i nadal osiągać potrzebną Ci wysokość. Chcesz również drabinę, która jest dopasowana do wagi, jaką będziesz nosił (zazwyczaj 200 funtów lub mniej). Aluminiowa drabina będzie znacznie lżejsza niż wykonana z drewna lub włókna szklanego i może wytrzymać ekspozycję na elementy. Brzmi to świetnie, ale jedyną wadą jest to, że jest to bardzo zły wybór, jeśli będziesz pracować na lub w pobliżu linii elektrycznych. Do tego typu pracy potrzebna jest drabina z włókna szklanego lub drewnianego przedłużacza. Są one cięższe i droższe, ale są one bezpieczniejsze wokół prądu elektrycznego.
  • Drabiny uniwersalne - Drabiny uniwersalne mogą być drogie, ale są zaprojektowane tak, aby można je było składać, rozkładać, a nawet łączyć jako rusztowania. Są one dobrym wyborem, jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj pracy będziesz wykonywał i chcesz mieć bardzo elastyczną opcję. Jeśli jesteś po prostu dostać się do naprawy w domu, są one zabawne i przydatne.

Kupno dobrej drabiny jest ważne, ale bezpieczne korzystanie z niej jest krytyczne. Przed przystąpieniem do czyszczenia rynien, mycia bocznicy lub wykonywania innych czynności typu "zrób to sam" naucz się, jak bezpiecznie ustawić i obsługiwać drabinę.

Top