• 12 czerwca 2024

Czy jest coś gorszego niż zapchana toaleta? Po pierwsze, to czysta panika, gdy modlisz się, by nie rozlała się na twoją podłogę. Potem jest frustracja, że próbuje się ją skutecznie zagłębić. A to wszystko nie bierze nawet pod uwagę możliwości poczucia wstydu. Na szczęście, jeśli masz do czynienia z tą sytuacją, mamy dwie dobre wieści. Po pierwsze, nie jesteście sami. Po drugie, mamy wskazówki i sztuczki, które ci pomogą.

Szybkie statystyki dotyczące typowych problemów z hydrauliką

Pan Rooter Plumbing, firma z branży s±siedzkiej, zleciła niedawno przeprowadzenie badań dotycz±cych tej dokładnej sytuacji - i wszystkich innych wyzwań w branży wodno-kanalizacyjnej, z jakimi borykaj± się właściciele domów i najemcy. Oto kilka szybkich faktów i liczb, które odkryto w badaniu:

  • Prawie co piąty właściciel domu regularnie ma do czynienia z zatkaną toaletą.
  • 15 procent właścicieli domów spędziło ostatnio czas na naprawianiu zatkanego odpływu.
  • Prawie co dziesiąty użytkownik regularnie ma do czynienia z zatkanym zlewem.
  • 6 procent ma niskie ciśnienie wody
  • 4 procent ma problemy z usuwaniem śmieci

Brzmi znajomo? Jakikolwiek problem z hydrauliką Cię dręczy, chcesz go rozwiązać jak najszybciej. I nie bój się! Jeśli jesteś jednym z 46% ludzi, którzy zwrócili się o pomoc do Internetu, jesteśmy tu, aby pomóc. Rozmawialiśmy z panem Rooterem, aby uzyskać dla pana fachową poradę.

Jak naprawić zatkaną toaletę

Najpierw należy odsunąć się od uchwytu! Dalsze próby spłukiwania toalety, gdy jest zapchana, pozostawią po sobie bałagan na całej podłodze w łazience.

Zamiast tego, chwyćcie za swój zaufany tłok. Oh, czekaj, nie ten. Doyle James, prezydent pana Rootera, dał nam kurs awaryjny dla nurków. I nauczył nas, że nie wszyscy są równi. Najczęstszym typem nurnika jest tłok zlewowy, który jest prostym płaskim gumowym kubkiem przymocowanym do uchwytu. Twoja toaleta potrzebuje czegoś dodatkowego.

Toaletniki posiadają miękki gumowy kołnierz biegnący wzdłuż wewnętrznej strony kubka nurnikowego, co sprawia, że są one o wiele bardziej skuteczne przy zanurzaniu toalety. "Dzięki uniwersalnej konstrukcji kołnierza tłokowego, może być on również stosowany do umywalek i chodaków toaletowych", podkreśla James. "Ale nie używaj tego samego nurnika na obu powierzchniach! Jeden tłok należy trzymać wyłącznie dla toalety, a drugi dla płaskich powierzchni."

Jak prawidłowo zanurzyć się w wodzie, jak wyjaśnił to zawodowiec.

Gotowy do zanurzenia? Kiedy już uzbroisz się w tłok z kołnierzem, James oferuje pomoc krok po kroku, aby uzyskać optymalne wyniki:

  • "Weź swój tłok (upewnij się, że masz dobre połączenie z tłokiem i toaletą) i rozpocznij ruch w dół z dużą siłą za nim. Celem jest przepchnięcie blokady.
  • "Bądź szybki i powtarzalny z ruchem opadającym i trzymaj oko z dala od ruchu w toalecie, co oznacza, że blokada jest przepychana".
  • "Upewnij się, że woda odpływa, zanim spróbujesz spłukać toaletę. Nigdy nie wylewaj chemicznego środka czyszczącego do drenażu w dół toalety; ostre środki chemiczne mogą podrażniać skórę i oczy lub powodować uszkodzenia rur instalacyjnych.
  • "Jeśli nie możesz sam naprawić zapchanej toalety, zwróć się o pomoc do profesjonalnego hydraulika."

Dzięki odpowiedniemu narzędziu i odpowiedniemu działaniu, w mgnieniu oka posprzątasz tę toaletę.

Naprawa innych powszechnych problemów związanych z instalacją wodno-kanalizacyjną w gospodarstwie domowym

Niestety, ankieta pana Rootera wykazała, że zatkana toaleta jest daleka od jedynego problemu z hydrauliką, z którym mógłby się pan zmierzyć. Na szczęście, oferują inne wskazówki i sztuczki, które można wykorzystać.

Usuwanie zapchanego odpływu lub zatkanej rury

Bez względu na to, czy drenaż porusza się powoli, czy też jest całkowicie zatkany, rozwiązaniem może być prosty artykuł gospodarstwa domowego. Pan Rooter Plumbing zaleca zabranie wieszaka z drutu i wyprostowanie go, a następnie stworzenie małego haczyka z jednym końcem. Użyj tego haczyka, aby złowić ryby w dół do odpływu i wyciągnąć włosy lub inne osady, oczyszczając rury.

Jeśli twoja wyprawa wędkarska nie przyniesie rezultatów, pan Rooter Plumbing poleca naturalny, ale skuteczny sposób na dotarcie dalej do rur. Wymieszaj 1/3 filiżanki sody oczyszczonej z 1/3 filiżanką octu i wylej ją do odpływu (przygotuj się na szybki ruch, bo ta mieszanka się spieni - i to szybko). Pozwól mu usiąść tak długo, jak możesz. Godzina działa, ale najlepiej na noc. Akcja spieniania pomoże rozbić wszelkie złomy w rurach, pozwalając wodzie swobodnie przepływać przez nie.

Wciąż tkwiłeś? Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek na temat czyszczenia kanalizacji.

Top