• 19 kwietnia 2024

Możesz być nowy w stylu barndominium, ale ten ładny i praktyczny styl domu zyskuje na popularności. Barndominia, nazywane "barndos", mają swój początek jako praktyczna opcja życia. Wielu rolników i hodowców stworzyło loft nad pracującą oborą, aby opiekunowie zwierząt mogli pozostać w pobliżu.

Dziś, popularność barndominiów ewoluowała w luksusowych domów i wypożyczalni na wakacje, zwłaszcza w górzystych obszarach wiejskich z ziemi rancza i winnic. Fixer Upper's Chip i Joanna Gaines przebudowali barndominium w swoim programie, tworząc w mediach społecznościowych buzz o tych wyjątkowych domach. Większość konstrukcji barndomina wykorzystuje stalową skorupę, a następnie dodaje mnóstwo opcji dostosowania wnętrza.

Wskazówki dotyczące projektowania wnętrz w tym otwartym domu koncepcji

Barndominium jest prawdziwie otwartą koncepcją domu, więc wskazówki i pomysły na otwartą aranżację wnętrz z pewnością się tu sprawdzą. Kiedy dekorujesz barndominium lub wspaniały pokój w dowolnym domu, kolor staje się Twoim najprostszym i najlepszym narzędziem do zdefiniowania przestrzeni. Aby ujednolicić dużą, otwartą przestrzeń, kolorowy pasek biegnący po obwodzie pokoju jest świetnym trikiem, który pomaga mu wyglądać bardziej intymnie. Ściany akcentujące są nadal bardzo stylowe i mogą stanowić punkt centralny w dużej otwartej przestrzeni. I nie zapominaj, że sufity również mogą być ścianami akcentującymi.

Wyposażenie głównych obszarów dużego barndominium może być wyzwaniem, ale istnieje kilka wskazówek, które ułatwiają uzyskanie zrównoważonego wyglądu.

  • Wybierz Duże Meble: Jeśli urządzasz dużą, otwartą przestrzeń, używając dużych mebli, takich jak segmenty i ponadgabarytowe krzesła, możesz wypełnić przestrzeń, nie patrząc zbyt zajęty.
  • Tworzenie obszarów w przestrzeni kosmicznej: Grupowanie mebli do rozmów lub spożywania posiłków zapobiega powstawaniu wyglądu "sklepu meblowego", z powodu którego cierpi wiele otwartych układów.
  • Użyj koloru do ujednolicenia: Jeśli grupujesz meble w swoim bardo wspaniałym pokoju, trzymaj się jednej palety kolorów we wszystkich pomieszczeniach, które wyposażasz. W ten sposób Twoje kolory połączą wszystko razem.

HGTV Fixer Upper Barndominium Episode

HGTV's Fixer Upper zajęło się barndominium w Sezonie 3 dla rodziny szukającej powierzchni i wyjątkowego domu. Chip i Joanna Gaines wyobrazili sobie na nowo stodołę z lat 80-tych, która miała już mieszkanie na górze. Ich przebudowa wykorzystała mieszkanie na górze i część stajenną na dole, tworząc dwupiętrowy dom o powierzchni 2700 m2.

Fixer Górny plan piętra stworzył dużą kuchnię i salon na piętrze. Rodzinne sypialnie i wewnętrzna/zewnętrzna przestrzeń spotkań dla rozrywki uzupełniają dolny plan piętra, w tym 17-metrowy niestandardowy stół do zabawy. Właściciele wymienili całkowicie przebudowany barndo na sprzedaż w 2019 roku w cenie 1,2 mln dolarów.

Top