• 12 czerwca 2024

Nie ma dwóch takich samych osób. Podobnie, każdy region w Stanach Zjednoczonych ma inny styl w modzie, jedzeniu i muzyce. "Te tradycje i znaki towarowe przenikają wszystkie elementy kultury regionu, również do domów jego mieszkańców" - mówi Hannah Yeo, ekspert ds. wzornictwa i kolorów w Benjamin Moore, Freshome.

W rzeczywistości, Yeo mówi, że Benjamin Moore był w stanie dostrzec geograficzny trend projektowania w sposobie użycia kolorów. Są to najpopularniejsze odcienie farb w ośmiu miastach w całych Stanach Zjednoczonych.

Los Angeles

"Jaśniejsze kolory są preferowane we wnętrzach domów w całym kraju, a Los Angeles prowadzi ten trend", mówi Yeo. Jako centrum wspaniałego wzornictwa, mówi, że biały staje się w tym obszarze niezbędnym kolorem. "Od ciepłej różowawej bieli do najjaśniejszego błękitu - lub nawet kombinacji bieli - miękkie niuanse bieli wzmacniają domy w Los Angeles."

Na zewnątrz domu, Yeo mówi, że właściciele domów często używają bogatszych kolorów, aby dodać krawężnik atrakcyjności. Na zdjęciu powyżej widać górny kilof: Po prostu biały. Jest to czysty, wyrazisty, uniwersalny kolor biały. Simply White to ulubiony kolor sufitów, listew i ścian. Góra lodowa, szwajcarska kawa i Revere Pewter to jedne z innych popularnych kolorów w okolicy.

San Diego

Z ponad 39 mln mieszkańców, Kalifornia jest najbardziej zaludnionym stanem w USA. Chociaż San Diego jest tylko 120 mil od Los Angeles, stan jest tak duży, że można go uznać za odrębny region. A San Diego ma też inną paletę kolorów. Podczas gdy Los Angeles obejmuje odcienie bieli, San Diego skłania się ku najbardziej stylowym kolorze każdego roku: czarny.

"San Diego nie boi się koloru", mówi Yeo. "Ciemne, neutralne kolory, jak czarny, są zrównoważone jasnożółtym, niebieskim i różowym." Czarny HC-190 jest częścią Kolekcji Historycznej inspirowanej zabytkami Ameryki i dobrze sprawdza się w przestrzeniach tradycyjnych i współczesnych. Inne popularne kolory w tej dziedzinie to Eagle Rock, Sidewalk Gray, Butterfly Kisses oraz Love & Happiness.

Denver

"W Denver barwy inspirowane naturą, takie jak blues, zieleń i chłodne neutrały, uzupełniają otaczający krajobraz", mówi Yeo. Van Courtland Blue to dekoracyjny błękit starego świata, który dobrze sprawdza się również we współczesnych przestrzeniach. Ponadto naśladuje on górskie widoki miasta. Inne popularne kolory w tej części kraju to Kendall Charcoal, Pale Oak, Decorator's White and Silver Marlin.

Chicago

"Od bieli do jasnych szarości, miękkie neutrale dominują w Chicago", mówi Yeo. "Niebieski z szarymi odcieniami są świeżym dodatkiem do miękkiej, neutralnej palety." Balboa Mist, wchodząca w skład kolekcji Classic Color Collection, to ponadczasowy, elegancki kolor, który zawsze jest ulubionym kolorem konsumentów i profesjonalistów w Windy City. Inne popularne kolory to Edgecomb Gray, Sea Haze, Gray Owl i Beach Glass.

Jeśli sprzedajesz swój dom, zrób notatkę z Chicago. Miękkie, neutralne kolory są zalecane przez wielu Realtors, gdy Twój dom jest na rynku.

Miami

"Floryda ma też wyrazistą paletę kolorów," mówi Yeo. "Ze względu na ciepłą temperaturę, zimne biele są często używane na zewnątrz domu, aby utrzymać ciepło z dala. Jasnoniebieskie akcenty są używane do zapewnienia przyjemnej bryzy w pomieszczeniach." Toronto Blue to odważny, nasycony odcień, który podnieca i inspiruje, dodając do tego popsute kolory. Mountain Peak White, Collingwood, Evening Blue i Pale Oak to inne popularne kolory w tej części Stanów Zjednoczonych.

Philadelphia

"Paleta Filadelfii jest pocieszająca, ale jednocześnie wyrafinowana" - mówi Yeo. "Od chłodnych szarości do ciepłych neutrali, te uniwersalne odcienie stanowią kojące tło dla każdej przestrzeni." Shaker Beige to zapraszająca, śródtonowa opalenizna o bestialskim nastroju. Inne popularne kolory w Filadelfii to Stonington Gray, Pleasant Pink, Buckland Blue i Woodlawn Blue.

Dallas

"Kolory czerwony, biały i niebieski najlepiej reprezentują Dallas," mówi Yeo. "Biały i blady neutralny kolor stanowi miękkie tło dla odważnych czerwieni i błękitów do popu." Caliente to żywy, charyzmatyczny odcień czerwieni - promienisty, mocny i pełen energii. Inne popularne kolory w tej części kraju to Bermuda Turquoise, Icicle, Chantilly Lace i Iron Mountain.

Nashville

"Nashville obejmuje również kolory z historycznej kolekcji Benjamina Moore'a, która została zainspirowana architekturą XVIII i XIX wieku", mówi Yeo. "Neutrale i błękity są spokojne i skomponowane dla zaktualizowanego, tradycyjnego wyglądu." Raccoon Fur jest czysto szarym kolorem, który może być stosowany w różnych kombinacjach kolorystycznych. Inne popularne kolory w Nashville to Manchester Tan, Palladian Blue, Wickham Gray i Shaker Beige.

Wskazówki dla właścicieli domów starających się wybrać kolor farby

Wybór kolorów dla Twojego domu może być przytłaczający, ale Yeo oferuje kilka sztuczek, które ułatwią ten proces.

"Po pierwsze, zacznij od znalezienia punktu inspiracji. To może być wszystko, od ulubionej tkaniny po kolory blatów kuchennych" - mówi Yeo. "Nawet kolor zaczerpnięty z dzieła sztuki ściennej, strona wyrwana z magazynu lub zdjęcie znalezione w Internecie mogą być doskonałym źródłem inspiracji". Może to być pomocny pierwszy krok w zawężeniu wyboru kolorów, który rozważasz.

"Kiedy już dowiesz się, które rodziny kolorów są dla Ciebie atrakcyjne, skoncentruj się na tej części ekspozycji w sklepie lub na tej części wentylatora" - wyjaśnia. "W każdej rodzinie kolorów zobaczysz szeroką gamę kolorów, więc kieruj się swoim instynktem". Możliwe, że zostaniesz przyciągnięty do kilku kolorów, które pomogą ci zawęzić wybór".

Yeo zaleca również zastanowienie się nad istniejącym kolorem dominującym w Twojej przestrzeni. "To może pomóc w dalszym zawężeniu wyboru", mówi. "Na przykład, jeśli masz szafki kuchenne z drewna wiśniowego, powinieneś wziąć to pod uwagę dokonując wyboru koloru."

Top