• 21 lipca 2024

Półki to z pozoru nieistotny element pomieszczeń i na co dzień nie zwracamy na nie tak dużo uwagi. Są one jednak istotnym elementem wystroju wnętrz - świetnie zapełniają miejsce na pustych ścianach, a jednocześnie tworzą przestrzeń na trzymanie książek, zdjęć czy roślin. Istnieją różne rodzaje półek, które umieszcza się na różny sposób. Dla przykładu - półki pod sufitem świetnie sprawdzają się na kwiatki takie, które mają zwisające liście czy kwiaty. Półki nad biurkiem najczęściej służą jako jego przedłużenie - pozwalają utrzymać pokój w porządku i pomagają nam organizować książki i dokumenty. Półki narożne również świetnie sprawdzają się na rośliny, a półki o wielu poziomach mogą stanowić znakomitą kompozycję biblioteczną. W Polskich domach coraz częściej stawia się na jakość wykonanych półek, gdyż zaczęliśmy sobie zdawać sprawę z ich potencjału - nie tylko praktycznego, ale także estetycznego. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad półkami z litego drewna. W tym artykule rozwiniemy tę myśl.

Półki z litego drewna

Na początku zastanówmy się nad zastosowaniem półek z litego drewna. Sprawdzą się one znakomicie zarówno w salonie, jak i w kuchni, sypialni, gabinecie, pokoju gościnnym czy nawet w przedpokoju. Częstym zabiegiem stylistycznym jest umieszczanie blisko siebie półek o różnej wielkości, na różnych wysokościach - często umieszczając na nich kwiaty i inne rośliny. To bardzo prosty, ale efektowny zabieg, który potrafi zmienić pustą ścianę w prawdziwą mozaikę roślinną. Ciekawym rozwiązaniem stylistycznym są też półki z drewnianymi krawędziami. Pasują do wszystkich wnętrz, gdzie znajdują się drewniane meble czy inne elementy wystroju zrobione z drewna. Półki z litego drewna pozwalają w prosty sposób nadać uroku pomieszczeniom. Takie jak np. samowiszące półki z litego drewna, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale także są bardzo odporne na obciążenie i urazy mechaniczne. 

Pisząc o półkach z litego drewna, warto też zastanowić się w ogóle: dlaczego drewno? Odpowiedzi jest kilka. Na pewno na pierwszym miejscu jest estetyka i styl drewnianych wnętrz. Drewno, a zwłaszcza lite drewno, znakomicie wpisuje się w nowoczesne, ekologiczne i naturalne trendy designerskie. Polacy zawsze kochali drewniane stoły, krzesła i szafy, ale status drewna zmieniał się przez pokolenia. Kiedyś było powszechnym materiałem, na który mógł pozwolić sobie każdy, bo nie było innych surowców meblarskich. Następnie, dzięki powstawaniu coraz większej liczby profesjonalnych stolarni takich jak https://stolarniadebina.pl/, drewno jako materiał budulcowy wnętrz stał się wręcz dobrem luksusowym. Obecnie meble z drewna, np. półki z litego drewna, są uznawane za wyraz stylu i klasy. 

Drugi argument przemawiający za półkami z litego drewna (lub innymi meblami w tym stylu, np. stoły z litego drewna) to ich uniwersalność. Drewno jest z jednej strony nowoczesne, ale z drugiej bardzo klasyczne. Półki drewniane z powodzeniem można montować w rustykalnych mieszkaniach czy w stylu art deco, ale będą też świetnie wyglądać w bardziej nowoczesnych, minimalistycznych wystrojach.

Jeśli zdecydujesz się na półki z drewna, koniecznie skontaktuj się ze stolarnią która ma szerokie spektrum usług i produktów drewnianych. Bezwzględnie liczy się też opinie innych klientów oraz kontakt z firmą - powinien być szybki i konkretny, uwzględniający zdanie i potrzeby klienta.

Artykuł partnera

Top