• 12 czerwca 2024

Jeszcze nie tak dawno temu istniało przekonanie, że serum znajduje zastosowanie tylko do pielęgnacji skóry dojrzałej. W różnych czasopismach kobiecych lub wypowiedziach ekspertów można było przeczytać lub usłyszeć, że najlepsze efekty stosowania są widoczne tylko w przypadku starzejącej się skóry. Jest jednak inaczej, ponieważ serum wpływa pozytywnie na skórę każdego człowieka, niezależnie od jego wieku. Pozwala skórze na regenerację, zapobiega zmarszczkom, łagodzi podrażnienia oraz poprawia jej ogólny stan. Warto zapomnieć o jakichkolwiek mitach związanych z niekorzystnym wpływem serum na strukturę skóry, ponieważ środek ten często prowadzi do niesamowitych efektów.

SERUM, CZYLI ELIKSIR PIĘKNA

Serum jest bardzo wyjątkowym kosmetykiem. Nie należy sugerować się wyłącznie estetycznym opakowaniem lub tym, co jest napisane wielkimi literami na etykiecie. Warto przeanalizować potrzeby skóry i dobrać odpowiedni dla niej kosmetyk. W ocenieniu, co potrzebne jest naszej skórze, potrzebna jest własna oraz obiektywna obserwacja. W takiej chwili trzeba stanąć przed lustrem i odpowiedzieć sobie na pytania związane z kondycją skóry. W przypadku pojawiania się pierwszych zmarszczek, należy wybrać odpowiednie serum na ten problem.

Poniżej zamieszczone są najczęściej spotykane problemy skórne oraz dopasowane są do nich odpowiednie kosmetyki:

NUMER 1: PROBLEM Z KOLORYTEM

Jeśli skóra jest pozbawiona blasku i staje się szarawa, to z pewnością wpływa to na słabsze samopoczucie. Pojawiające się liczne przebarwienia powodują, że często nie jest wiadomym, jakie kroki podjąć, by się ich pozbyć, a na pewno zredukować pojawianie się nowych.

Rozwiązaniem na tego typu problemy skórne okaże się serum rewitalizujące. Kosmetyk ten zawiera witaminę C, witaminę B3, witaminę E, arbutynę, które wpływają na rozjaśnienie i rozświetlenie naskórka.

NUMER 2: PUSTYNNA SKÓRA

Zdarza się, że skóra staje się mocno wysuszona. Odwodniony naskórek spowoduje, że będzie on ściągnięty i doda z pewnością przynajmniej kilka lat życia. Niedobór nawilżenia często trudno jet ukryć, nawet dobrymi kosmetykami.

Rozwiązaniem na tego typu problemy skórne okaże się serum intensywnie nawilżające. Kosmetyk ten zawiera kwas hialuronowy, aloes, zieloną herbatę, d-panthenol i wiele innych. 

Sucha skóra potrzebuje bardzo wiele uwagi oraz cierpliwości. Ważne jest, aby dopasować serum, które będzie stopniowo nawilżało naskórek bez ryzyka pojawiania się podrażnień. Dla wrażliwej skóry poleca się kosmetyki zbudowane na bazie kwasu hialuronowego lub aloesu. Przejściowe przesuszenie skóry powinno zostać zażegnanie przy użyciu zielonej herbaty. Sprawdź ofertę kosmetyków do ciała na https://domiuroda.pl/kosmetyki-do-ciala.

NUMER 3: ZMARSZCZKI

Zmarszczki są jednym z objawów starzenia się skóry. Wynika to z braku jędrności naskórka. Ten stopniowy proces starzenia się jest coraz bardziej widoczny. Wiele kobiet pragnie, aby go zahamować oraz zminimalizować pojawianie się nowych zmarszczek, za pomocą konkretnych kosmetyków.

Rozwiązaniem na tego typu problemy skórne okaże się serum kompleksowe na starzejącą się skórę. Kosmetyk ten zawiera najczęściej kawior, koenzym Q10 czy neuropeptydy.

Top