• 19 kwietnia 2024

Ubrania to nie jedyne przedmioty w twojej szafie, które mogą stworzyć nieuporządkowany bałagan. Tam są wiele więcej akcesoria które ty możesz no rozważać zapobiegać ciebie od dosięgać szafa nirwana. Paski, buty, biżuteria - nawet same wieszaki - wszystko to może składać się na przytłaczający koszmar. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom organizowania akcesoriów w Twojej szafie. Zaczynamy w tym dziale od zapoznania się z zaletami plastikowych wieszaków.

Wieszaki plastikowe dla ratowników

Trzymaj druciane wieszaki z dala od szafy! Ciągle się plączą, ponieważ ich szyje są za małe i za wąskie. Wieszaki z drutu są brudne i chwytają się i uszkadzają ubrania. Zawsze spadają z prętów ubraniowych, tworząc bałagan na podłodze. I wydają się mnożyć, gdy drzwi szafy są zamknięte, a światło zgaszone.

Wystarczy przełączyć się z drucianych wieszaków na jeden z wielu alternatywnych stylów, aby dodać Twojej szafie jednolitości i atrakcyjności. Ale nie należy się spieszyć. Niektóre wieszaki wykonują swój obowiązek znacznie lepiej niż inne, wprowadzając pomocne funkcje. Inni wieszaki właściwie utrudniają gładkie funkcjonowanie szafy występy zostać snarled na closet pręt.

Wieszak z rurki z tworzywa sztucznego jest zazwyczaj pierwszym alternatywnym wieszakiem, który należy wziąć pod uwagę. Jest on łatwo dostępny i niedrogi, a także występuje w szerokiej gamie kolorów dla dekoracyjnej koordynacji. Ale on tylko umebluje pojedynczą funkcję wieszania odzieży. Wiele odmian plastikowych wieszaków jest gorszej jakości i łamią się, wyginają się lub zwisają. Kupujcie tylko solidniejsze, grubsze modele. Wiele z tych wieszaków zawiera "nacięcia", ale zdecydowana większość tych naciętych wieszaków jest wadliwa. Ilekroć cienkie ramiączka lub szlufki wiszące w pasie spódnicy zostaną włożone do nacięcia, wyślizgują się i wysuwają.

Inny typ wieszak, dzwoniący dołączalny wieszak, może używać korzystać z zdumiewającą ilością pożyteczna przestrzeń która marnuje w tradycyjnym układzie. W następnej sekcji przeanalizujemy ten rodzaj wieszaka.

Podstawy mocowania wieszaków

Zazwyczaj drążek do szaf biegnie na długości szafy, a z tego drążka wieszane są wszystkie ubrania. Jeśli jednak spojrzysz na dolną krawędź tych wiszących ubrań, zobaczysz zapraszająco pusty obszar. Przynajmniej jedna trzecia wieszaków z tego pręta może być usunięta i umieszczona w tej wolnej przestrzeni za pomocą przystawek. Wieszaki doczepiane są również nazywane dodatkami, ponieważ te wieszaki mają dodatkowy haczyk w środku, który pozwala na przymocowanie innych wieszaków do powyższego wieszaka. Ubrania mogą być ustawione pionowo w szafie, a nie poziomo w poprzek drążka szafy.

Ten pionowy układ, zwany układem warstwowym, umożliwia wieszanie od dwóch do ośmiu ubrań, jednak pręt szafy mieści tylko jeden wieszak. To jest być może pojedynczy najwięcej skuteczny organizujący technika ty możesz inicjować. Ja jest także najbardziej ekonomiczny pod względem czasu, energii i pieniędzy.

Wieszaki wiszące przekazują również inne zalety. Odzież wisząca nie jest spleciona na drążku ubraniowym, więc zmarszczki są zminimalizowane. Ponadto, ubrania nie są przenoszone z jednej strony drążka do szafy na drugą podczas pobierania przedmiotu. Układając każdą warstwę w odpowiedniej kolejności kolorystycznej, automatycznie tworzy się system utrzymania porządku. W przypadku wymiany odzieży nie trzeba jej umieszczać pomiędzy warstwami odzieży. Zamiast tego wystarczy powiesić ją na dole kolorowego rzędu, a ona sama zostanie poddana recyklingowi.

Najlepszy korzyść wszystko jest dodatkowym miejscem ty zyskasz gdy ty używasz dołączalnych wieszaków. Zmieniać od standardowych (drucianych lub plastikowych) wieszaków dołączalne wieszaki, twój szafa wieszająca pojemność może znacząco wzrastać. Jeżeli dodatkowa przestrzeń do zawieszania nie jest niezbędna, używanie wieszaków do zawieszania otwiera przestrzeń dla półek, cubbyholes, szufladowych jednostek lub innych urządzeń do przechowywania.

Wieszaki do zawieszania dostępne są również w wersji do zawieszania spódnic. Te wieszaki do spódnic doskonale sprawdzają się w przypadku sukienek bez ramiączek, jedwabnej bielizny i szortów, i nigdy nie tracą swojej wytrzymałości.

Open-Ender

Inny styl wieszaka, który jest przydatny jest otwarty wieszak na spodnie. Te wieszaki pakują potężnego wallop w zdobywać kontrolę twój szafa przestrzeń. Slacks ślizga się na i z nieobciążonego otwarcia wieszaka bez kłopotu usuwać wieszak od pręta. Szyja jest większa i bardziej okrągła niż większość innych rodzajów wieszaków, więc nie będzie snarl lub zahaczać z innymi wieszakami na wędce. Wieszaki te są również mniejsze w budowie, są o trzy do czterech cali krótsze w długości i szerokości. Mniejszy rozmiar otwiera obszary szafy, gdzie standardowy rozmiar wieszaka nie może iść. Zapewnia to lepsze wykorzystanie przestrzeni, pozwalając na bardziej innowacyjne i kreatywne projekty.

Systemy akcesoriów

Gdy organizować szafę, jeden cel jest przechować each klasyfikację akcesoria efektywnie i wydajnie. Jeżeli each grupa akcesoria obchodzili się niezależnie, mogli przechować w minimalnej ilości przestrzeń, z maksymalną dostępnością i widocznością. Ale wszystkie twoje akcesoria muszą być załatwiane jednocześnie: Musisz znaleźć metodę przechowywania dla twoich butów, swetrów, pasków, krawatów, torebek i biżuterii, która jest kompatybilna i skuteczna dla wszystkich akcesoriów. Jest to tzw. maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Na przykład, jeśli posiadasz układ modułowych półek/szuflad, przestrzeń magazynową można niemalże podwoić, wstawiając dodatkowe półki pomiędzy istniejące półki.

W tym samym czasie długość, głębokość i wysokość samego schowka pozostaje niezmieniona, zajmując tę samą ilość miejsca na podłodze i ścianie. Ten sam pomysł może być zastosowany do każdej szafy w Twoim domu.

 

Podziel i podbijaj

Podział większych przestrzeni na mniejsze, bardziej poręczne segmenty, które bardziej przypominają rozmiar i kształt przedmiotów, które trzymają, eliminuje stosy i stosy odzieży i akcesoriów, które są tak powszechne w szafach. Szufladowi organizatorzy pracują dobrze dla ustawiania i układać artykuły w kreślarskim tak, że każdy artykuł jest gładko widoczny. Jeżeli chodzi o magazyn półek, akrylowe półkowe przekładki zapewniają dostosowywającego i łatwego, ale wystarczającego sposób segregować całą półkę w specjalnie przydzielonych magazynowych przedziałach. Te przegrody są idealne do przechowywania torebek, swetrów, kapeluszy i innych przedmiotów.

Pamięta, z jakaś składowym systemem ja jest znacząco wybierać tylko te składowe metody które są łatwe używać. To no znaczy że produkt lub sprzęt musi być prostym projektem ale że metoda składowa musi być odpowiednia dla rzeczy. Jeżeli metoda no pokrywa się z twój swój swój rutynowym używaniem, twój szafa wkrótce będzie w nieporządku i nieład ponownie bez względu na to, jak dobrze intencje lub zdyscyplinowany ty możesz być.

Top