• 12 czerwca 2024

Szukasz sposobu na dodanie zabawnego, artystycznego zakrętu do swojego domu? Wtedy może zechcesz rozważyć neony.

Na początku może się to wydawać lepkim pomysłem zarezerwowanym zwykle dla barów i okien salonów tatuażu. Ale tak naprawdę można sprawić, że neony zadziałają w Twoim domu w sposób, który będzie miał klasę i doda unikalnego stylu. Od akcentowania sztuki ściany i sztuki słowa do bardziej ekstremalnych zastosowań, takich jak tworzenie futurystycznych salonów gier, możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się tylko niektórych możliwości neonów w przestrzeni mieszkalnej.

Jest to również dość łatwy sposób na uzyskanie nowego wyglądu w Twoim domu. Wiele niestandardowych opraw neonowych może uruchomić około kilkuset dolarów lub więcej od sklepu. Ale można również znaleźć neonowe znaki do użytku domowego w miejscach takich jak Amazon. Weźmy na przykład ten "wymarzony" znak. Te zazwyczaj uruchomić około 10 do 80 dolarów, w zależności od wielkości i złożoności projektu. I zazwyczaj, neonowe znaki zajmują tylko kilka minut, aby powiesić. Oświetlenie całego pomieszczenia neonami może jednak wymagać pomocy profesjonalnego remontowca lub elektryka.

Użyj słów, aby stworzyć atmosferę

Najczęstszym sposobem wykorzystania neonów, a nawet neonowych lamp LED, jest użycie ich do przeliterowania pewnych słów, które tworzą specyficzny nastrój w domu. Na przykład, znak na zdjęciu powyżej tworzy komfortowy nastrój poprzez dosłowne przeliterowanie słowa "dom". Inne pomysły na neonowe znaki słowne, które świetnie wyglądałyby w salonach lub sypialniach, to między innymi:

  • Witamy na stronie .
  • Rodzina
  • Sen
  • Inspirujące cytaty, jak "rób to, co kochasz".
  • Witaj .
  • Bądź szczęśliwy
  • Dobranoc
  • Tylko dobre wibracje
  • Twój ulubiony tekst piosenki

Wzdłuż podobnych linii, można też użyć różnych obrazów, np. konturów księżyca.

Przedmioty akcentujące z neonowymi lampami

Innym wspaniałym zastosowaniem neonów jest wykorzystanie ich do akcentowania przedmiotów, które już masz w domu. Na zdjęciu powyżej można zobaczyć, jak można użyć neonowego stylu oświetlenia wokół sztuki na ścianie, jak to jest w przypadku czerwonego oświetlenia na ścianie wiszącego. To naprawdę sprawia, że ta jasna sztuka pęka jeszcze bardziej.

Można też użyć neonów, aby dodać blasku spod głównych mebli. Przykładem jest światło, które świeci od spodu wyspy kuchennej na zdjęciu powyżej. Ludzie często umieszczają kolorowe oświetlenie pod szafkami, aby dodać trochę światła akcentującego, więc dlaczego nie użyć neonów?

Stwórz futurystyczną przestrzeń

Bardziej zaangażowanym pomysłem jest pokój gier na zdjęciu powyżej. Dodając neonowe oświetlenie pionowe, można stworzyć pokój, który ma w sobie element futurystyczny. Jak widać na powyższym zdjęciu, jest to idealna sceneria dla pokoju gier. Ale może on również działać w artystycznych sypialniach, melinach i jaskiniach dla mężczyzn.

Do tego pomysłu potrzebne byłyby grube neony sprzedawane w prostych barach. Być może trzeba będzie również wynająć profesjonalnego remodelera lub elektryka, aby prawidłowo podłączyć oświetlenie.

I pamiętaj, że prawidłowo zainstalowane i skonstruowane oświetlenie neonowe nigdy nie powinno być ciepłe. Jeśli znajdziesz taki, który jest, będziesz chciał zainwestować w wyższej jakości światło.

Top