• 12 czerwca 2024

Meble mają znaczenie przy projektowaniu domu. Wizerunek Via: Jodie Cooper Design

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy po prostu odkrywasz pączkującą miłość do projektowania wnętrz, szanse są dobre, że zauważyłeś, że meble są ważne, jeśli chodzi o projektowanie pomieszczeń.

Dziś twierdzimy, że nie tylko jest to ważne, ale meble mają największe znaczenie, gdy przychodzi czas na zmianę wystroju wnętrza. W rzeczywistości, powinien to być pierwszy element do rozważenia.

Nie zgadzasz się z nami? Przeczytaj ten artykuł szybko, a możesz doświadczyć bezprecedensowej zmiany serca. Możesz nawet przyłapać się na patrzeniu na swoje meble w nowym świetle, co zawsze jest bardzo ekscytującą możliwością.

Meble definiują funkcję

Popowy quiz: Jakie są niezbędne elementy wyposażenia potrzebne do zaprojektowania sypialni? A co z jadalnią? Założę się, że nie musiałeś się zbytnio zastanawiać, aby odpowiedzieć na którekolwiek z tych pytań. To dlatego, że używamy mebli w pokoju jako wskazówek kontekstowych. Dostarczają nam istotnych informacji na temat przeznaczenia przestrzeni.

Wybierając elementy, które zostaną wykorzystane w kolejnym projekcie, zadaj sobie pytanie, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać przestrzeń przed czymkolwiek innym. Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci dyktować, które meble są najbardziej potrzebne. Na przykład, jeśli pracujesz nad pokojem, w którym chcesz zabawiać wielu gości, będziesz potrzebował dużo miejsca do siedzenia. Jeśli jednak chcesz stworzyć bardziej refleksyjną przestrzeń, daj ten kwadratowy obraz biurom do pracy, które pomogą Ci wykonać ważne zadania.

Pamiętaj, że meble to świetny punkt odniesienia, więc nie wahaj się ich dobrze wykorzystać. Wybierz jeden element, który w Twoim umyśle jasno określa przeznaczenie pomieszczenia i wyśrodkuj wokół niego swój projekt. Pozostałe meble i elementy dekoracyjne zaaranżuj w taki sposób, aby zawsze przyciągać wzrok do tego samego miejsca.

Meble dyktują przepływ ruchu

Mówiąc o aranżacji mebli, oprócz pomocy w definiowaniu funkcji, grupy te dyktują również, jak twoi przyjaciele i rodzina będą poruszać się w przestrzeni. Każdy, kto próbował wyciszyć się z zbyt ciasnego miejsca do siedzenia, może Ci powiedzieć, jak ważne jest pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca do oddychania - fizycznego i wizualnego.

Jeśli chodzi o pozostawienie wystarczająco dużo miejsca, jest to kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać:

  • Ogranicz liczbę ścieżek w pokoju do minimum - dwie są w porządku.
  • Wysyłaj ruch wokół grup siedzących, nie przez nie.
  • Należy pozostawić wystarczająco dużo miejsca, aby stać pomiędzy siedzeniami a stołami.
  • Odepchnij meble od ścian. Trzymaj się zasady 3 in.
  • Ułóżcie miejsca siedzące w grupowych grupach, aby ułatwić sobie rozmowę.
  • Podzielcie duże pokoje na wiele grup.
  • W razie wątpliwości, zrób próbny bieg przez przestrzeń.

Ci, którzy są wizualnymi uczniami, mogą cieszyć się możliwością przetestowania wielu aranżacji bez konieczności przesuwania mebli przez cały dzień. Floor Planner jest bezpłatną usługą, która pozwala zobaczyć, jak meble będą wyglądać bez podnoszenia palca. Posiadają one również aplikację na telefon i tablet IOS, dzięki czemu możesz zabrać swoje plany 3D w podróż.

Wagi meblowe Waga wizualna

Kiedy po raz pierwszy go usłyszysz, termin "ciężar wizualny" wydaje się być skomplikowaną koncepcją. W rzeczywistości jednak, instynktownie wiesz, co to jest. Pokażemy ci: Pomyśl, jak byś się czuł, gdyby wszystkie twoje meble zostały nagle zepchnięte na tę samą stronę pokoju. Czujesz się jakbyś był na Titanicu i jedna strona tonęła, prawda?

Ciężar wizualny ma na celu pomóc w utrzymaniu równowagi w pomieszczeniu. Jeśli masz do czynienia z wieloma dużymi, ciężkimi elementami, upewnij się, że rozłożono je na całej przestrzeni, aby jedna strona nie czuła się bardziej obciążona niż druga. Staraj się grupować większe przedmioty razem z mniejszymi, aby pomóc zmienić swoje punkty zainteresowania wzrokiem.

Najlepsze narzędzie, jakie możemy ci dać do tej pracy, jest całkowicie darmowe. Po prostu użyj swoich oczu. Kiedy myślisz, że znalazłeś działającą aranżację, cofnij się na chwilę i spójrz na pokój jako całość. Ta niewielka zmiana perspektywy powinna być wystarczająca, aby zorientować się, czy jedna strona czuje się ważniejsza od drugiej i pozwolić Ci na odpowiednie dostosowanie.

Meble pokazują osobisty styl

I wreszcie, co nie mniej ważne, wybrane przez Państwa meble, które pozwolą wypełnić Państwa pokoje, są niewątpliwie wyrazem Państwa wyjątkowego poczucia stylu. Przecież jedni z nas mogą przesadzić z prostotą skandynawskich wnętrz, inni natomiast mogą preferować kolektywistyczny komfort bardziej eklektycznego designu. Tak czy inaczej, elementy, które wpuszczamy do naszych domów, mówią dużo o naszych osobowościach.

Przypominamy sobie czytanie o psychologicznych efektach aranżacji wnętrza i o tym, jak wybory, których dokonujemy, wpływają na postrzeganie nas przez innych. Czynniki takie jak to, ile miejsca siedzącego zapewniasz swoim gościom, czy przedkładasz komfort nad styl, czy też nie, oraz marki, które kupujesz, wszystkie odgrywają pewną rolę, więc ważą decyzję, jakie meble kupić z najwyższą starannością.

Jak znaleźć styl, który będzie dla Ciebie odpowiedni? To proste. Wszystko co musisz zrobić, to znaleźć elementy, które kochasz i naśladować ich wygląd. Strony projektowe takie jak Freshome są zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia. Ale nie daj się zbytnio wciągnąć w kopiowanie profesjonalistów. Najlepsze projekty obejmują indywidualność. Zawsze pamiętaj, aby ufać swoim instynktom.

Większość z nas zgodziłaby się, że meble odgrywają kluczową rolę w aranżacji wnętrz. Czy jednak twierdzisz, że meble mają największe znaczenie, na tyle, by stworzyć lub zepsuć projekt? My na pewno tak uważamy. Spójrzcie na powyższy post i zobaczcie, czy się zgadzacie. Kto wie? Być może po prostu zainspiruje Cię to, by nadać kanapom i stolikom do kawy świeżą, bardziej wyrazistą rolę w Twoim domu. Pozwólcie, że pokażemy wam jak.

Jak ważna jest rola mebli w pokoju. Czy uważasz, że meble powinny być na pierwszym miejscu w aranżacji wnętrz? Podziel się z nami swoją opinią w poniższych komentarzach.

Top