• 12 czerwca 2024

Aspekt wizualny salonu fryzjerskiego w dużej mierze wpływa na jego ogólny odbiór przez osoby, które korzystają z jego usług. Wyposażenie salonu i dobór odpowiednich elementów jest bardzo ważną kwestią, która wpływa zarówno na jakość pracy oraz wygląd wnętrza. Każdy właściciel salonu z pewnością dąży do tego, aby prowadzone miejsce wyróżniało się najlepiej oferowanymi usługami, a także elegancką, gustownie urządzoną przestrzenią. Aby zapewnić odpowiedni komfort klientom oraz najlepsze warunki do pracy istotny jest wybór odpowiednich mebli, które będą funkcjonale, praktyczne i wygodne. Jednym z takich elementów jest hoker fryzjerski. Czym jest takie siedzisko? Dlaczego warto mieć go w swoim salonie?

W czym pomaga hoker dla fryzjera?

Praca fryzjera jest bardzo wymagająca. Obcinanie, farbowanie i stylizowanie fryzur sprawia, że pracownicy salonów wiele godzin spędzają w pozycji stojącej. Taka pozycja obciąża kręgosłup, prowadzi do powstania wad postawy i przewlekłego bólu pleców, co w konsekwencji może spowodować poważne kontuzje.

Hoker fryzjerski jest specjalnym taboretem, który zapewnia fryzjerom odpoczynek podczas pracy, dzięki osiągnięciu odpowiedniej pozycji. Hoker jest mobilnym krzesłem, którego siedzisko umieszczone jest na podstawie z kółkami. Charakteryzuje je niewielkie, ale odpowiednio wyprofilowane siedzisko, które zwiększa komfort pracy stylisty. Dzięki niewielkim gabarytom zajmują bardzo mało miejsca, ale znacznie ułatwiają pracę i zapewniają wytchnie pracownikom salonów fryzjerskich. Dodatkowo regulowane wysokości mebla pozwalają na dopasowanie go do wzrostu, co jeszcze bardziej wpływa na komfort pracy.

Przy zakupie konkretnego modelu, warto stawiać na sprawdzonych producentów, którzy oferują najwyższej klasy produkty w konkurencyjnych cenach, jak na przykład hokery marki Alaya. Sprawdź ofertę na https://ayala.com.pl/produkty/taborety-fryzjerskie/. Produkty marki dostępne są w rozmaitych konfiguracjach, które pozwalają dokonać wyboru między różnymi rodzajami siedziska oraz różnymi bazami taboretu, co umożliwia dopasowanie hokeru do konkretnego pracownika i jego potrzeb. Siedziska wyróżnia wykorzystanie najwyższej jakości komponentów do produkcji, co podbija ich jakość. Meble są tapicerowane odporną na uszkodzenia i ścieranie tkaniną, natomiast kółka wykonane zostały z specjalnej gumy, która doskonale przesuwa się po powierzchni salonu, dając odpowiednią mobilność. Dodatkowo, produkty dostępne są w róznych kolorach, który można indywidualnie dobrać do wystroju salonu. 

Hoker fryzjerski z oparciem

Dla maksymalnego zwiększenia komfortu pracy fryzjera, warto przemyśleć zakup hokera fryzjerskiego z oparciem. Firma Alaya posiada w swojej ofercie taborety z oparciem, które dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do wystroju wnętrza, co nie zakłóci jego harmonii i stylu. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, które dodatkowo posiada zainstalowane oparcie sprawia, że kręgosłup fryzjera zostanie odciążony, a praca będzie bardziej komfortowa i wydajna. Długotrwała, zła pozycja pleców źle wpływa na jego kondycję, przez co mogą pojawiać się dolegliwości bólowe oraz kontuzje. Podczas pracy niezwykle ważny jest odpoczynek, gdyż z pewnością wpływa to na jej jakość oraz samopoczucie stylisty.

Hoker fryzjerski z oparciem posiada wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość regulacji siedziska na dwóch poziomach. Odpowiednio dobrana wysokość siedziska oraz prawidłowa pozycja oparcia pozwala na stworzenie najlepszych warunków do pracy.

salon fryzjerski

Na co zwrócić uwagę, wybierając hoker fryzjerski?

Hoker fryzjerski powinien być dobierany do konkretnego pracownika, zwłaszcza jego budowy i potrzeb. Niemiej jednak, parametry siedziska również są istotne, gdyż w dużej mierze decydują o jego trwałości i jakości. Jakie cechy siedziska powinno się brać pod uwagę przy zakupie?

  • kształt siedziska - marka Alaya oferuje produkty o różnorodnym kształcie siedziska, jak okrągłe modele lub przypominające siodło. Odpowiednio dobrane, wymuszają na osobie siedzącej utrzymywanie prostych pleców, co niweluje ból i jest zdrowe dla kręgosłupa.
  • regulacja taboretu - regulowane siedzisko pozwala dopasować wysokość do wzrostu fryzjera, co pozwala efektywnie i sprawnie wykonywać pracę.
  • jakość surowców - jakość wykorzystanych surowców będzie odpowiedzialna za ich trwałość i wytrzymałość. Marka Alaya korzysta z wysokiej klasy materiałów, które będą odporne na działanie czynników mechanicznych, jak ścieranie czy zadrapania.

Hoker fryzjerski jest meblem, który potrafi odmienić pracę fryzjera. Z pewnością zwiększa jej komfort i zapewnia odpowiedni odpoczynek dla kręgosłupa oraz nóg. Odpowiednio dobrany, wysokiej jakości hoker fryzjerski będzie służył przez wiele lat oraz zachwycał wyglądem.

Top