• 21 lipca 2024

Wystrój domu obejmuje wiele różnych elementów wystroju, od tego, z jakiego rodzaju podłogi korzystasz, po sposób rozmieszczenia mebli w każdym pomieszczeniu. Bez względu na to, jakie są Twoje gusta, możesz użyć różnych kombinacji kolorów, struktury i wyposażenia, aby Twój dom był wygodny, praktyczny i przyjazny.

Jak więc stworzyć projekt domu, który pokochasz? Zacznij od podjęcia decyzji, jaki wygląd i nastrój chciałbyś mieć, a następnie wybierz elementy, które pomogą odzwierciedlić tę koncepcję. Jasne kolorowe meble, takie jak wiklina lub jasne drewno mogą stworzyć atmosferę spokoju, podczas gdy ciemne i ciężkie drewno daje domu jakości regal i staid. Podłogi z twardego drewna mogą dodać ciepła, a oświetlenie może być ułożone tak, aby stworzyć nastrój lub sprawić, że dom będzie radosny i jasny. Kolorystyka może uzupełniać każdy nastrój, który chciałbyś naśladować.

Meble i design mogą jednak zaprowadzić Cię tylko tak daleko. Piękny dom, bez względu na to, jak dobrze jest zaprojektowany, jest po prostu: dom. Aby uczynić ten dom dom domem, zwracamy się do akcesoriów domowych.

Od kolekcji artystycznych po czajniki i wszystko pomiędzy - akcesoria domowe są tym, co nadaje osobowość i charakter Twojego domu. Niezależnie od tego, czy z dumą pokazujesz porcelanę swojej babci w jadalni, czy wieszasz swoje ulubione zdjęcie rodzinne nad kominkiem, akcesoria te są niezbędne, aby odzwierciedlić to, kim jesteś i co jest naprawdę ważne dla Twojej rodziny. To właśnie te akcesoria, które wybierzesz, odróżniają Twój dom od domu sąsiada i sprawiają, że czujesz się naprawdę jak w domu.

Czajniki

W tak wielu domach czajnik jest pierwszym obiektem, do którego się sięga, gdy potrzebna jest uroczystość lub wygoda. Przy pierwszych oznakach złamania serca, choroby, czy szczególnej okazji, czajniczek kładzie się na blacie kuchennym, a rodziny łączą się bogatym aromatem i smakiem, który jest zarówno pocieszający jak i znajomy.

Mimo, że herbata cieszy się powodzeniem od tysięcy lat, pierwsze dzbanki zostały wprowadzone dopiero w 1500 roku. Najwcześniejsze wcielenia, zwane czajniczkami Yixing, pochodziły z prowincji Jiangsu w Chinach. Zostały one wykonane z fioletowej gliny zwanej zisha, która znajduje się tylko w tym regionie. Zisha była jedyna w swoim rodzaju, ponieważ wchłaniała smak i zapach herbaty, z której była parzona. W tym czasie wielu obywateli Chin posiadało własne czajniki i piło je bezpośrednio z wylewki [źródło: Everage].

Wzór dzbanka szybko rozprzestrzenił się w całej Azji i dotarł do Europy, gdzie popołudniowa herbata jest tradycją od wieków.

Dzisiejsze czajniki występują w wielu różnych odmianach, od tradycyjnej porcelany po nowsze modele izolowane. Można je podziwiać za ich piękno i wzornictwo, lub też wykorzystać jako centralny element. Wiele dzbanków przekazywanych jest z pokolenia na pokolenie, wnosząc do wystroju domu odrobinę rodzinnej historii.

Wazony

Jeśli masz wazon w swoim domu, jesteś w bardzo dobrym towarzystwie. Ze wszystkich akcesoriów używanych w domu, wazony mają jedną z najdłuższych historii. Najwcześniejsze znane wazony pochodzą z czasów starożytnej Grecji, gdzie powstawały głównie do praktycznych zastosowań, takich jak przechowywanie żywności, lekarstw, olejów i wody. Wazony zostały znalezione około 5000 roku p.n.e., a zdjęcia i rzeźby, które przedstawiają przedstawiają jedne z najlepszych informacji, jakie posiadamy na temat starożytnej Grecji.

Starożytni Chińczycy produkowali również wiele wazonów, które przetrwały do dziś, w tym znakomicie wykonany wazon Ming. Produkowane za czasów dynastii Ming (około XIV-XVI w. n.e.), wazony te były wykonane z porcelany i misternie malowane, co czyniło je dziś bardzo pożądanym przedmiotem kolekcjonerskim [źródło: McIntosh].

Dziś wazony wykonane z ceramiki, kryształu i szkła są używane jako uzupełnienie domowego wystroju. Są one popularne jako naczynia do eksponowania świeżych lub syntetycznych kwiatów, ale cenione są również za ich piękno i dekoracyjność. Wazony kryształowe są również wspaniałym prezentem ślubnym lub jubileuszowym.

Magazyn dla projektantów

Czy ktoś ma kiedykolwiek wystarczająco dużo miejsca do przechowywania w swoim domu? W miarę jak ludzie gromadzą coraz więcej rzeczy, na zawsze szukają sposobów na ich przechowywanie. Potrzeba przechowywania pomogła rozwinąć koncepcję przechowywania jako elementu projektu, gdzie systemy nie tylko utrzymują nasze rzeczy w porządku, ale robią to w atrakcyjny sposób. Dzieje się tak dzięki meblom i pojemnikom zaprojektowanym tak, aby maksymalnie wykorzystać ich formę i funkcje.

Szafowe organizery są jednym z najczęściej używanych systemów, z niezliczoną ilością dostępnych konfiguracji, w tym półek, szuflad i jednostek przeznaczonych do przechowywania wszystkiego, od szalików po buty śniegowe. Te składowe systemy zazwyczaj rozszerzają i modyfikują łatwo tak, że właściciele domów mogą uaktualniać je gdy ich potrzeby zmieniają się, lub pomieścić że 25 para butów.

Modułowe moduły garażowe są również popularne i pozwalają na całkowitą elastyczność dla tych, którzy chcą raz na zawsze uporządkować swoje narzędzia. Jednostki te składają się z podwieszanych na ścianie paneli z wyborem haków i półek, które można zaaranżować zgodnie z potrzebami właściciela domu.

Top