• 21 lipca 2024


Planujesz wprowadzić swojej diety trochę zdrowych owoców i warzyw, ale nie wiesz, w jaki sprzęt zainwestować? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na wolnoobrotową wyciskarkę do warzyw i owoców? Poznaj wszystkie zalety wyciskarki opierającej się na niskich obrotach.

Jakie są zalety ślimakowej wyciskarki wolnoobrotowej?

W sklepach dostępne są różne typy urządzeń do wyciskania, jednakowo te z jednym albo z dwoma ślimakami. Możesz zdecydować się zarówno na sprzęty poziome, jak i pionowe. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru wyciskarek. Wyciskarki wolnoobrotowe pracują na wolnych obrotach, z tego względu nie podgrzewają soku w trakcie jego tworzenia. Dzięki temu otrzymasz płyn z zawartością wszystkich cennych składników odżywczych. Sok z tego rodzaju wyciskarki nie jest napowietrzony, dużą zaletą jest to, że można go o wiele dłużej przechowywać niż ten zrobiony przy zastosowaniu sokowirówki. W soku z wyciskarki znajduje się również błonnik. Modele poziomych wyciskarek wolnoobrotowych są często wyposażone także w wiele przydatnych opcji, można w nich między innymi zrobić nawet makaron.

Jakie są minusy wyciskarki wolnoobrotowej?

Sok, jaki otrzymasz z takiej wyciskarki, może być nieco bardziej mętny, niż ten z sokowirówki. W nim znajdować się będzie miąższ, który jednak zawiera w sobie błonnik, tak potrzebny organizmu. Warto pamiętać także o tym, że wyciskarkę trzeba czyścić, niektóre modele są jednak bardzo łatwe do utrzymania w czystości i nie powinno to sprawiać problemu.

Cena wyciskarki wolnoobrotowej do soków

Należy wziąć pod uwagę również cenę samego urządzenia, zależy ona od różnych czynników. W sklepach dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych, wszystko zależy od marki, dodatkowych opcji i wykonania. Ceny te zaczynają się przeważnie od 300 złotych, a kończą nawet na paru tysiącach złotych.

Czy zakup wyciskarki wolnoobrotowej jest dobrym pomysłem?


Niektórzy zastanawiają się z pewnością, czy faktycznie warto zainwestować w taki sprzęt. Jeśli jesteś wielbicielem soków pod wieloma postaciami, warto wybrać właśnie takie rozwiązanie. Istotny jest jednak wybór odpowiedniego modelu wyciskarki, kiedy już podejmiesz decyzję o zakupie takiego urządzenia. Porównaj ze sobą wszelkie modele i ich funkcje, sprawdź wady i zalety i następnie na tej podstawie sam zdecyduj. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wyciskarki wolnoobrotowej?

  • rodzaj wyciskarki- do wyboru masz wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe i wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe, wybór zależy od indywidualnych wymagań
  • moc wyciskarki wolnoobrotowej- wyciskarki o większej mocy dadzą sobie radę z twardymi owocami i warzywami
  • ilość dodatkowych opcji

Jeśli stoisz przed wyborem wyciskarki wolnoobrotowej, najpierw określ swoje własne wymagania oraz potrzeby. Musisz wiedzieć jaki budżet będziesz w stanie przeznaczyć na taki sprzęt, aby dobrać jak najlepszy dla siebie model zastanów się jak ważna jest dla ciebie funkcjonalność, prostota użytkowania i czyszczenia czy wytrzymałość sprzętu. Sprawdź ofertę na hurompolska.pl i przekonaj się sam >>

Top